02.jpg

Cross country rallye 2013

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Jubilejní, desátý ročník soutěže odstartoval přejímkami v pátek. tentýž den v podvečer začala soutěž prologem. Ten vyhrál Holowczyc před Romou a Venezuelcem Csffardem na hiluxu. Zapletal dojel čtvrtý a Pořízek desátý. Prolog se vyznačoval vysokou prašností, která se díky bezvětří nedokázala rozptýlit. To přinášelo poměrně velé problémy ve viditelnosti. Havarovaly tři toyoty hilux Maďar fekete a Rus Zheludov, Maďar Fodor. Tito dva se do soutěže vrátili a v sobotu pokračovali. Teplé, slunečné počasí provází tento ročník soutěže, která se odehrává stejně jako vloni v okolí měta Pápa. Svoji účast na poslední chvíli odřekli Poláci Dabrovski a Komornicki, kteří měli povinnosti vůči sponzorovi. Stejně tak se Poláci Malysz, Dabrovski, Kaczmarski, ale taky Zapletal nezúčastní vsetínské soutěže MMČR a MMPL, neboť budou startovat ve Varšavě na tamním podniku Verva street race.

Sobotní první SS byla pro české barvy poměrně smolná, když na obou našich H3 odešly posilovače řízení. Zapletal musel zvolnit, stejně jako Pořízek. Ten zavadil kolem o strom a převrátil se na bok. S mírně poškozeným vozem dále v soutěži nepokračuje. V následující SS jede část SS na defektu Zapletal. Kolo vyměnil a pokračuje. Do celkového vedení se dostává Roma na mini, před Holowczycem. Ve druhém průjezdu končí Rumun Castel na lanceru, jehož vystoupení nebylo úplně přesvědčivé.

V T2 zatím předvádí Portugalec Branco bezvadnou jízdu na pajeru . V kamionech vede Liazka KM racingu, veškeré sobotní pořadí je zatím neoficiální, neboť v průběhu dne se hodně nedodržovala trať a rychlost v předepsaných úsecích. Takže komisaři zatočí pořadím.

Penalizaci dostaly především ruskyč mluvící posádky, z předních potom Zheludov na hiluxu a propadl se do hloubi pole. Kaczmarski, který měl původně startovat s hiluxem, startoval s bowlerem nemesis, neboť po problémech s restriktorem, které mu přinesly vyloučení na Baja Aragon změnil značku. Toyoty povracel Overdrivu a na Baja Poland už bude startovat s vlastním mini. HungarianBaju však jeho Bowler letos nedokončil.

rally-raid.eu

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840608
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
425
3463
9324
33138
75031
3486234

Vaše IP: 54.83.81.52
Server : 2018-01-19 06:48:36

Back to Top