01.jpg

Cross country rallye 2013

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Maďarská soutěž je dalším závodním podnikem, v němž se letos představí KM Racing, a to v kategorii kamionů i motocyklů. V těžké vozbě se představí závodní speciál LIAZ s Vlastimilem Vildmanem, v jedné stopě uvidíme Rudolfa Lhotského. Přihlášen je také Dušan Randýsek s jednomístnou buggy Arctic Cat.

Hungarian Baja je ve své zemi druhým nejprestižnějším motoristickým podnikem, hned po Velké ceně formule 1. V minulosti změnila své působiště a z vojenského prostoru poblíž Balatonu se přesunula poněkud blíže slovenským hranicím, dnešní centrum je v městečku Papa. Kamion KM Racingu tu nebude startovat poprvé, Martin Macík se v Maďarsku cvičně už v minulosti představil. Vlasta Vildman tu povede speciál, s nímž startoval v ruské Silk Way Rally zhruba před šesti týdny a získal tam s ním sedmé místo, tedy Liaz s "dvouturbovým" motorem Deutz a žlutozelenou barevnou kombinací Big Shock a Encom.

S ním se do kabiny posadí Martin macík mladší a nováček, mladý jezdec Jakub Knoll, který má už slušné zkušenosti z autokrosu a okruhového formulového závodění. Martin Macík mladší ho do tajů navigace bude na kratší soutěži zaučovat: „Věřím, že nás na tak krátké soutěži nic nepřekvapí a osvědčená liazka bude správně fungovat. Trať asi bude připomínat první etapy Silk Way a tam jsme závodili kvalitně. Z mého pohledu se jedná o užitečný trénink na Dakar, i když samozřejmě na těch pěti stech kilometrech budeme závodit,“ dodal. Pro Vlastu Vildmana jde o další díl jezdeckého tréninku před blížícím se Dakarem 2014 v Jižní Americe, kde bude s Vlasta se stejným kamionem startovat. Závodní posádku doprovází jako mechanici v doprovodném MANu týmový šéf Martin Macík a Michal Mrkva. V motocyklové kategorii uvidíme Rudolfa Lhotského na odlehčeném speciálu Yamaha WR450F. Pro něj půjde o druhou obdobnou soutěž evropského šampionátu, tu první absolvoval už v Rumunsku a zúčastnil se také italské baji: startem bojovně jezdec ze Šternberku. „V Rumunsku jsem poznal, že na vedoucího Portugalce Bianchiprata mám.

Přes léto jsem tvrdě trénoval, a tak věřím, že by se to mohlo podařit. To bych nejšťastnější člověk na světě. Technika šlape fantasticky, po dvou startech jsem získal závodnického sebevědomí a docela si věřím. Už se na soutěž těším.“ Dodejme, že maďarská baja je zároveň i podnikem světového poháru FIA v soutěžích cross country a v kategorii kamionů startuje celkem pět strojů, ze známějších pilotů můžeme jmenovat třeba Belgičana Marka Leuwa s Dafem nebo domácího Zoltána Kovácse se silnou Scanií. Kategorii automobilů vévodí Polák Holowczyc, tedy účastník nejužší světové špičky v maratónských soutěžích.

KM Racing Media / Jiří Vintr

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840596