04.jpg

Cross country rallye 2013

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Motocyklista KM Racingu získal na dvou předchozích soutěžích Baja pódiová umístění a díky tomu i potřebné závodnické sebevědomí. Pro motocyklistu Rudolfa Lhotského je start na nadcházející Baja Hungary příležitostí potvrdit předchozí kvalitní výsledky v evropském šampionátu cross country.

Jeho kolega z KM Racingu Vlastimil Vildman s kamionem Liaz bere víkendovou účast na tratích v okolí Györu spíš jako přípravu na Rallye Dakar. Ruda Lhotský (na snímku) je se strojem Yamaha WR450F po třetím místě na Baja Italia a druhém na Baja Romania na průběžném stříbrném stupínku ve své třídě a bronzovém celkovém hodnocení motocyklů.

„S jídlem roste chuť, rád bych se ještě zlepšil a tenhle závod vyhrál,“ pověděl před startem bojovně jezdec ze Šternberku. „V Rumunsku jsem poznal, že na vedoucího Portugalce Bianchiprata mám. Přes léto jsem tvrdě trénoval, a tak věřím, že by se to mohlo podařit. To bych byl nejšťastnější člověk na světě. Technika šlape fantasticky, po dvou startech jsem získal závodnického sebevědomí a docela si věřím. Už se na soutěž těším.“

I když Lhotský na Baja Hungary nikdy nestartoval, ví co ho tam čeká. „Na youtube.com jsem vypozoroval, že se bude jezdit převáženě na cestách mezi políčky, kde se setkáme hlavně se štěrkem, šotolinou a teď v letním počasí se spoustou prachu. Pozor si bude třeba dát na rigoly, které mohou číhat ve stinných místech. Bude to trochu podobné motokrosu. Čekají nás dlouhé upalováky, bude to chtít držet plyn, ale zároveň půjde o to, třídenní rallye vydržet,“ vyprávěl.

Centrem soutěže je město Papa v blízkosti slovenských hranic. „Ze Štenberku to mám do Maďarska vlastně kousíček, je to jen 330 kilometrů. Pokud by se chtěl přijet podívat někdo z fanoušků třeba od Brna, tak je to výlet na nějakých dvě stě kilometrů. Určitě bych chtěl všechny české příznivce motoristických maratonů a KM Racingu na závody pozvat,“ sdělil motorkář.

Na Baja Hungary rovnou z Makarské

Vlastimil Vildman se na sever Maďarska přesouval rovnou z dovolené, kterou trávil u Makarské na Jadranské riviéře. „Vezmu to tam po cestě z Chorvatska, je to asi osm set kilometrů,“ říkal ještě před odjezdem.

„O soupeřích toho moc nevím, ale zhruba tuším, co mě tam čeká, i když jsem dosud žádnou soutěž Baja ještě nejel. Bude to trochu novinka, ale předpokládám, že to tam bude vypadat podobně jako na Dakaru nebo Silk Way Rally,“ zmínil soutěž, na níž před měsícem obsadil sedmé místo.

Na rozdíl od startu v Rusku pojede s mírně obměněnou posádkou. Martin Macík mladší na postu navigátora v kabině zůstane, ale do této role bude zaučovat nováčka Jakuba Knolla. „Věřím, že nás na tak krátké soutěži nic nepřekvapí a osvědčená liazka bude správně fungovat. Trať asi bude připomínat první etapy Silk Way a tam jsme závodili kvalitně. Z mého pohledu se jedná o užitečný trénink na Dakar, i když samozřejmě na těch pěti stech kilometrech budeme závodit,“ dodal.

KM Racing Media / min

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840617