01.jpg

Cross country rallye 2013

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

V pátek ráno jsme ve španělském městě Teruel zaparkovali u Palacio Exposiciones y Congresos. Zde se konaly administrativní a technické přejímky, na přilehlém parkovišti pak rozložily závodní týmy své bivaky.

Vzhledem k vysokému počtu účastníků, 74 aut a 48 motocyklů a čtyřkolek, vznikla dočasná vesnička plná motoristických nadšenců. Po čase na servis, kdy jsme provedli kontrolu brzd, polepení vozu a montáž GPS, bylo H3 Evo odstaveno do uzavřeného parkoviště. Ve čtvrt na osm večer, vyjelo první auto do prologu dlouhého 6,5 kilometru. Mirek Zapletal s Maciekem Martonem dojeli na 10. místě. Dnes odstartovala naše posádka po deváté hodině na RZ dlouhou 157 km. V první třetině nastaly technické problémy. Přestala fungovat spojka, přehříval se přední diferenciál a postupně z něj vytékal olej. Na servis bylo pouze půl hodiny, ale auto se podařilo opravit. S dvouminutovým zpožděním vyrazilo H3 Evo do tankovací zóny a poté na start druhé RZ, která měřila 203,57 km. „ Celou druhou rychlostní zkoušku jsem jel opatrně a téměř nepoužíval spojku. Bohužel 300 metrů před cílem jsem objel značenou díru zleva a v trávě byl zřejmě kámen. Nárazem došlo k poškození řízení. V čase servisu jsme jej vyměnili za nové a po namontování se ukázalo, že je vadné. Baju Aragón jsme museli vzdát a opět se potvrdilo, že tento závod pro mě není příliš šťastný,“ řekl Mirek Zapletal.

Offroad sport

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3839746