Cross country rallye 2013

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celkem 74 automobilů, 48 motocyklů a čtyřkolek a 9 nákladních automobilů jsou konečnými uchazeči, kteří seshromáždí, aby oslavili třicáté výročí Baja Aragon. Registrace je uzavřená a rally se zúčastní více než 130 řidičů.

Tento počet je pro třicáté výročí velkým úspěchem, jelikož porazil loňská čísla. Letošní ročník obsahuje některé z nejvýznamnějších jmen v národním a mezinárodním moto světě. Jako poslední dva se přihlásili do Baja vítězové Stéphane Peterhansel a Joan Barreda. Kromě toho, že byl Peterhansel vítězem Baja 3 krát je i  jezdcem Dakaru s 11 vítězstvími. Španěl Barreda se vrací, aby získal titul. Jako dalšími je přihlášeni Jean-Louis Schlesser, vyhrál čtyřikrát Baja Aragon a současný vůdce FIA ​​Cross Country Rallye Championship nebo polský Krzysztof Holowczyc, který bude také podílet na Baja Aragon řízení Mini.

Závodu se taktéž účastní Španěl Nani Roma. Kromě toho, že je vítěz na Dakaru, je také šestkrát vítězem na Baja Spain, naposledy v roce 2009.

Isidre Esteve, který si vybral Baja Aragon v loňském roce pro svůj návrat do soutěže po velkém nehodě. José María Servia a Fina Román jsou pár nejen v reálném životě ale i ve vozu.

V kategorii motocyklů bude Barreda muset čelit jezdcům jako je Jordi Viladoms, Marc Guasch a José Manuel Pellicer, Alessandro Ruoso a nebo Dmitrij Agoshkov, který je v současné době na pátém místě. Dále jede také Alex Zanotti a jezdci jako David Serrano, Alex Feliu nebo José Luis Espinosa.

Pokud jde o nákladní kategorii, většina z klíčových faktorů loňské historie Baja tam bude: David Oliveras, Elisabete Jacinto nebo minulý rok mistr, Jo Adua.