04.jpg

Cross country rallye 2013

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Ruský účet týmu KM Racing na Silk Way Rally: Jaroslav Valtr skončil pátý, Vlastimil Vildman dojel sedmý. I když se zdálo, že krátký sobotní epilog Silk Way Rally už nemůže přinést nic nového v celkovém pořadí, opak byl pravdou. Dosavadní lídr a obhájce prvenství Ajrat Mardějev dostal za minutí kontrolního bodu během páteční etapy dvouhodinovou penalizaci, čímž klesl na čtvrté místo. To vyneslo nečekaný triumf dalšímu ruskému jezdci s kamionem Kamaz Dmitriji Sotnikovovi.

Zástupci KM Racingu během 87 kilometrů dlouhého měřeného úseku bezpečně udrželi svá umístění z posledních dní - Jaroslav Valtr skončil pátý a Vlastimil Vildman sedmý. Jsou tak jedinými Čechy, kteří se dojeli v elitní desítce a byli schopní alespoň částečně konkurovat továrním jezdcům stájí Kamaz a MAZ.

„Byla to pěkná měkká trať, jelo se nám dobře, ale protože nedošlo ze strany soupeřů startujících před námi k žádnému bloudění nebo defektu, nebyla šance postoupit výš,“ konstatoval Jarda Valtr. „Rozdíly mezi námi a nejbližšími soky se pohybovaly řádově v desítkách minut, takže v podstatě o nic nešlo. Byl to jen dojezd soutěže, v němž bylo důležité neudělat chybu,“ říkal o závěrečném dějství pilot, který v něm dovedl svůj vůz do cíle na čtvrtém místě.

„Celkové páté místo musím vzhledem k okolnostem, které nás v Rusku potkaly, považovat za úspěch,“ prohlásil po dojezdu Valtr, jehož výkon hlavně v úvodu soutěže ovlivnilo nepříjemné virové onemocnění, kvůli němuž se stoprocentně nemohl soustředit na jízdu.

Poslední čtyři kilometry soutěže se jely za povzbuzování fanoušků po pláži a odtud účastníci soutěže dorazili na náměstí v Astrachani, kde proběhlo za velkých ovací vyhlášení vítězů a dekorace účastníků na cílové rampě. Tam dorazil kamion Vlasty Vildmana čtrnáctý.

„Sobotní etapu bych nejspíš přirovnal ke kontrolování situace. Erzeta byla krátká, jelo se v pohodě. Opakoval se stepní terén jako v předchozích etapách, které proběhly v okolí Astrachaně, i podobný profil a rozbitý povrch pist. Od Volgogradu zůstalo v tomto ohledu všechno při starém,“ popsal závěr Vildman.

Podle něj se na trati nedělo nic zajímavého a neudálo nic moc nového. „Z našeho pohledu bylo důležité, že jsme si pohlídali kamaz Rusa Kuprijanova. Sice nás předjel, ale drželi jsme si ho na dohled, aby nás v konečném pořadí nemohl ohrozit. Prostě jsme etapu dojeli takticky. Sice svižně, ale bez nějakého riskování - jsme rádi, že to máme za sebou,“ dodal.

Průběh Silk Way Rally je možné sledovat na facebookovém profilu KM Racingu, kde jsou k dispozici články, fotografie a videa.

KM Racing Media / min

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840976
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1630
3463
10529
34343
75031
3487439

Vaše IP: 54.82.29.141
Server : 2018-01-19 20:00:52

Back to Top