02.jpg

Cross country rallye 2013

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Motoristický dobyvatel Dakaru Aleš Loprais vyzkoušel na ruských tratích nový závodní model. Do prestižní Rallye Silk Way, kterou v roce 2011 ovládl, vystartoval s nástupkyní Princezny zvanou Královna. Pro novou Tatru to byl první ostrý test a už od prvních kilometrů ukazovala svůj budoucí potenciál. Nicméně v páté etapě vygradovaly technické problémy, které si vyžádaly využití takzvaného "Žolíka". To zmařilo veškeré naděje na celkový úspěch, přesto zaznamenala během osmi startů tři pódiová umístění.

Už začátek dlouhého dobrodružství narušila tragédie. Bývalého mechanika Lopraisova týmu smetl jeden z ruských kamionů. Následky střetu nepřežil Holanďan Frank Deenen. "Je to obrovská tragédie," řekl tehdy Právu Aleš Loprais. "Frank rallye miloval. Vůbec nevím, kde a jak k té nehodě došlo. Jeho smrt vrhla stín na celou rallye, na atmosféře je to hodně znát," poznamenal.

Královna schovává v sobě velký potenciál.Tragický stín avšak nebyl v úvodních kilometrech na výkonech Lopraise a jeho Královny vůbec znát. Hned první den vyjel během dvou rychlostních zkoušek na cestě z Tambova do Volgogradu krásné třetí místo. K dobrému výsledku ale vedla trnitá cesta. Nový závodní speciál vykazoval velké množství drobných chyb. "Holka má ještě spoustu dětských nemocí. Chvíli nefungovaly stěrače, rovněž se nám zaseknul klakson a akustické předjížděcí zařízení Sentinnel, které navíc neskutečně řvalo do sluchátek až do cíle. Museli jsme to ale vydržet," popisoval na webových stránkách InstaForex Loprais Teamu synovec několikanásobného vítěze Dakaru.

Cílem bylo dostat Královnu na hranu možností

Technické problémy neustaly ani v další zkoušce. Ty zapříčinily ztrátu na trati kolem čtyřiceti minut. Nechybělo málo a ani do cíle se posádka nedostala, protože z protržené nádrže unikalo palivo. Ani v dalších etapách neprobíhalo nic, tak jak by mělo. "Musíme to brát jako test nové evoluce Tatry na Dakar. Koneckonců s tím jsme sem jeli. Dostat auto na limit a pořádně jej otestovat před následujícím Dakarem, který je pro nás hlavním cílem," nechával stav Královny Lopraise klidného.

Přes všechny útrapy se tým dočkal ve čtvrté části dílčího úspěchu. Po předchozích náročných dnech, kdy Tatru provázely samé nedostatky, nenastalo nic, co by ji zastavilo v cestě na stupně vítězů. "Krok za krokem měníme vlastnosti nového vozidla a ladíme jej na profil zdejších erzet," popisoval Aleš Loprais práci mechaniků. To ještě netušil, že v páté etapě přijde faktický konec nadějí na skvělé umístění.

Vyhraje Královna slavný Dakar?Přitom to dlouho vypadalo na velký atak prvního Kamaze, ale nakonec to skončilo u takzvaného Žolíku, díky kterému mohla Královna pokračovat v dalších dnech závodění. Ten ovšem znamenal penalizaci 163 hodin. "Přesně na 156-tém km rychlostní zkoušky se nám však utrhlo uložení větrací soustavy, kde chladíme důležité veličiny jako servo řízení, motorový olej a vodu. Museli jsme zastavit. Auto sice bylo pojízdné, nicméně dále jsme v etapě už pokračovat nemohli," určil přesnou diagnózu Loprais, kvůli které nebyla schopna Tatra dojet do cíle.

V šestém a sedmém pokračování prestižní rallye šlo hlavně o sběr technických údajů a jízdních vlastností. Boj o výsledek byl přeci jen ztracen. Nakonec Královna své ruské působení ukončila stylovým druhým místem, jakoby úplně zapomněla na předchozí nešvary. "Pokud Queen jede bez poruchy, tak doslova letí," shrnul její účinkování Loprais. "Budeme nadále pokračovat ve vývoji a ladění tohoto nového kamiónu pro následující rallye Dakar 2014," doplnil Loprais s vidinou úspěchu v Jižní Americe, kde na rozdíl od Ruska ještě nikdy nevyhrál.

Autor: Tomáš Már

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3839697
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1932
1951
7368
31182
75031
3484278

Vaše IP: 54.234.0.2
Server : 2018-01-18 10:44:27

Back to Top