03.jpg

Cross country rallye 2013

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

I přes technické problémy a bloudění v navigační pasti podaly obě posádky KM Racingu v páté etapě Silk Way Rally výborný výkon. Téměř pět set kilometrů dlouhá speciálka v páté etapě Silk Way Rally na trase Elista - Astrachaň dala všem účastníkům ruské soutěže pořádně zabrat. Se vztyčenou hlavou z ní vyšly obě posádky týmu KM Racing, které se s kamiony Liaz drží v první desítce průběžného pořadí. Jaroslav Valtr je dvě etapy před koncem pátý, Vlastimil Vildman poskočil na osmé místo. První místo si náskokem téměř dvou a půl hodiny hlídá domácí suverén Arjat Mardějev.

Vildman povyprávěl o patáliích s turbodmychadly. „Při středeční výměně jsme museli nasadit k našemu agregátu Deutz neoriginální turba, protože ta předchozí natáhla nečistoty a ztratila na funkčnosti. Ta nová mají zase o třicet procent nižší výkon,“ konstatoval. „Také nám odešly zadní tlumiče, ale vzhledem ke všem problémům jsme s devátým místem v etapě spokojení,“ sdělil řidič i za své kolegy v kabině Martina Macíka ml. a Michala Mrkvu. Oni stejně jako Valtr s Josefem Kalinou a Jakubem Firstem uvízli po dvou stech kilometrech v navigační pasti.

„Hledali jsme bod, který jsme potřebovali projet, ale při tom jsme ulomili pravý přední tlumič. To nás zdrželo asi půlhodiny, zastavovat museli i kvůli potížím s elektronikou a další zdržení zapříčinila náročná navigace. Zbytek etapy jsme jeli bez tlumení, v závěrečné technické pasáži jsme museli hodně ubrat. Na to, co se dneska stalo, jsme podali výborný výkon, i když mě trochu mrzí, že jsme z této etapy víc nevytěžili,“ přemítal ve čtvrtek jedenáctý Valtr, který by chtěl v závěrečných dvou etapách ještě pozlobit ruské favority.

Ke složitým navigačním manévrům se vyjádřil Martin Macík mladší. „To množství křížení cest a stop je obrovské, přesnost navigační práce je tu naprosto klíčová. Asi dvakrát jsem ztratil potřebnou odbočku, ale podařilo se mi to včas zaregistrovat a opravit změnu směru. To, co nás potkalo v poslední čtvrtině, bylo ale už opravdu zamotané. Ani já, ani Pepa Kalina do teď nevíme, jaké bylo správné řešení, do určeného bodu jsme přijeli odjinud,“ kroutil hlavou navigátor Vildmanova Liazu.

KM Racing Media / min

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3839774