03.jpg

Cross country rallye 2013

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Zpáteční etapa z Elisty do Astrachaně patřila k těm nejdelším a oproti té předešlé ji nečekalo žádné zkrácení. Závodníci si tak užili všech 499 kilometrů speciálky. Trasa, jež zabíhala do vnitrozemí, lemovala trasu doprovodných kamiónů a zároveň hlavní cestu mezi oběma městy s jedním přetnutím této hlavní silnice. Artur Ardavičus dnes zajel báječnou jízdu, kdy předjel několik kamiónů i osobních aut a dokázal, že mu auto padlo do ruky, a když není technický problém dýchá favoritům na záda. V cíli byl dnes třetí a nebýt obrovské penalizace způsobené odstoupením mechanika Adama Staňka po úrazu páteře, srážce s druhým vozem, měl již šanci bojovat o stupně vítězů. Dnes za sebou nechal oba Liazy, Tatru JanaTománka, několik Kamazů o oba vozy MAZ.

Naproti tomu si svou porci smůly dnes vybrala pro změnu posádka červené Tatry Lotto, až doposud jedoucí bez problémů. Několik desítek kilometrů při předjíždění Liazu Vlastimila Vildmana v hustém mračnu prachu trefili v plné rychlosti protější val. Palubní mechanik Filip celou situaci popisuje takto: „Dojeli jsme Vlastu Vildmana a chtěli ho předjet. Z hustého mraku kouře se ale ve 110 km/h vynořil násep a my do něj zahučeli. Přes sklo šla všude hlína. Auto jelo dál, ale po pár kilometrech se ozývaly děsný zvuky. Přišli jsme o levý brzdový válec, urval se kříž a kardan náhonu a své dostaly i páky řízení“.

Do prostoru cíle musela z bivaku vyrazit servisní Tatra a čekat, až polská posádka dorazí do cíle, aby mohla zahájit v terénu základní opravy pro přejezd do bivaku, který naštěstí nebyl daleko. Tatra nakonec přijela hned za Ginafem a oběma holandskými Dafy a po svých odjelo do bivaku. Mechanici se na auto okamžitě vrhli, aby mohlo nastoupit do zítřejší, předposlední etapy.

Jak prohlásil ředitel závodu Jakubov na pravidelném večerním brífinku, čeká nás opět náročná etapa atakující opět 5OO kilometrů těžkého terénu s písky a dunami. Varoval posádky, aby se zabezpečili dostatkem tekutin i paliva a předešli tak vážným komplikacím.

Jiří Fiala

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3839758
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
2024
1951
7460
31274
75031
3484370

Vaše IP: 54.234.0.2
Server : 2018-01-18 10:49:17

Back to Top