04.jpg

Cross country rallye 2013

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Etapa Kalmyckou stepí bývá na Silk Way Rally vždycky očistec a při vysokých teplotách letošního léta to platilo zase. Pořadatelé se ji nakonec rozhodli poněkud zkrátit. Jarda Valtr ji po drobných problémech dokončil nakonec osmý, což značí páté místo v průběžné klasifikaci.

Vlasta Vildman odjel etapu pod antibiotiky a poměrně stabilně na 10. místě. Přesto je letošní Silk Way opravdu extrémní prověrkou lidí i techniky. Vysoké teploty a stálý tlak pilotů domácího Kamazu a nyní i běloruského Mazu nedovoluje příliš polevit v koncentraci. "Dnešní etapa se jela buď v rychlosti okolo 150 km/h, nebo zcela krokem přes velké nerovnosti, které nám v kabině daly řádně zabrat. K tomu ta těžká navigace. Je to opravdu extrémní zátěž pro nás pro všechny," říká navigátor Vlastovy posádky Martin Macík mladší.

Zatímco první dojem z Jardova příjezdu neznačil závažné technické problémy, ten druhý už mnohé odhalil. Při doskoku do protisvahu se podařilo utrhnout brzdový válec na předním kole – na liazce je válec uložen před nápravou, sice poměrně vysoko, ale profil terénu jej dokázal "chytit". Takže zbytek etapy byl znovu s oslabenými brzdami.

Vlastova posádka sice dokázala speciálku v pořádku dojet, ale detailní kontrola vozu v bivaku poukázala na nutnost výměny obou turbodmychadel na liazce poháněné motorem Deutz, takže mechaniky čeká znovu poměrně dost práce k už tradičním úkonům denní údržby, mezi něž patří utažení spojů, promazání základních mazacích míst, kontrola olejových náplní nebo vyfoukání filtrů...

Další den čeká soutěžící pátá etapa, stejným terénem, jen jinou trasou, z letiště v Elistě zpět na letiště v Astrachani, tam už doprovody i týmové bivaky zůstanou až do konce soutěže. Po stránce teplot ani charakteru terénu nelze očekávat nic jiného než dnes, rychlé stepní pisty, náročnou navigaci, technické pasáže a na závěr obávanou astrachaňskou poušť, v níž se pak odjede celá páteční speciálka.

KM Racing,  Vintr

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840982
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1641
3463
10540
34354
75031
3487450

Vaše IP: 54.82.29.141
Server : 2018-01-19 20:04:32

Back to Top