Cross country rallye 2013

Dnes jsme doplnili naše fotogalerie o sérii fotoreportáží z letošních Cross Country Rally. Všechny najdete v sekci fotogalerie 2013 a my obzvlášť doporučujeme autorský výběr Mariana Chytky - The best of cross country rallies in 2013

Tým Bonver Dakar Project se v rámci přípravy na Dakar 2014 zúčastnil v době od 13. do 19. října 2013 Rallye OiLibya. Zatímco Robert Jan Szustkowski obsadil vynikající třetí místo, Tomáš Vrátný musel v polovině soutěže odstoupit kvůli technickým problémům. Na účastníky čekalo během týdne více než 1 500 náročných kilometrů, které posádky týmu Bonver Dakar Project pojaly jako přípravu na slavnou dakarskou rallye.

Číst dál...

Baja Zagan začala pátečními administrativními a technickými přejímkami, které se konaly přímo ve městě. Prolog nebyl do tohoto závodu zařazen a z důvodu organizačních problémů byl zrušen i slavnostní start. Takže po přejímkách se celý závodní cirkus přesunul do vojenského prostoru, kde setrval do nedělního odpoledne. Na start se dostavily naše posádky ve složení Mirek Zapletal s Maciekem Martonem, s číslem 1 a Zdeněk Pořízek s Markem Sýkorou, kteří měli na svém voze číslo 5.

Číst dál...

Minulý týden se odehrávala na afrických písečných pláních Rally OiLibya of Morocco. Všechny tři kazašské posádky vozů H3 Evo z našich dílen se zúčastnily tohoto závodu. V boji s velmi obtížným terénem utrpěly vozy i závodníci nějaké šrámy, ale všichni dojeli do cíle.

Číst dál...

Tři body náskoku před posledním závodem Španělovi Marcu Comovi (KTM) na obhajobu titulu v seriálu mistrovství světa dálkových soutěží nestačilo. Marockou rally totiž vyhrál jeho nejbližší pronásledovatel Portugalec Paulo Goncalves na Hondě a zajistil si tak první titul ve své kariéře.

Číst dál...

Závod, jež odstartoval předešlou neděli 13.října bude zítra končit. Slušně obsazená startovní listina ve které byla řada zvučných jmen známých z Dakaru dávala předpoklady pro zajímavý závod, ať už to byl Marc Coma v kategorii motocyklů, či vozy Mini ze stáje X-raid a řada dalších. Nás samozřejmě zajímá účast našich Tater v kategorii kamionů. V této kategorii startovalo celkem osm vozů, z nichž velkou favoritkou byla Elisabeth Jacinto s vozem MAN, startující pravidelně v novoročním závodě Africa Eco race.

Číst dál...

Mezi řadu vytrvalostních off roadových závodů patří i OiLibia Maroc. Rally se stejně jako letos zrušené rally faraónů v Egyptě (z bezpečnostních důvodů pro nepokoje v zemi) , či Africa Eco Race a Ell Chot odehrává na africkém kontinentu, využívajíce zdejší dunoviště.

Číst dál...

Jezdec KM Racingu se drží na druhém místě seriálu v soutěžích typu Baja, jeho cílem jsou však starty v maratonech dakarského typu. Během letošní sezony Dušan Randýsek závodí a usilovně pracuje na svém vozidle Arctic Cat Wildcat. Má za sebou už tři závody ME v soutěžích typu Baja, v nichž se zatím drží na druhém místě.

Číst dál...

Kamion Liaz schytal v lesních porostech na Baja Hungary spousty ran, ale stejně jako posádka prokázal své kvality. Jako zajímavý závod a dobrou přípravu na Rallye Dakar hodnotil řidič kamionu Liaz Vlastimil Vildman účast na Baja Hungary, v níž minulý víkend slavila posádka KM Racingu vítězství.

Číst dál...

Nevysvětlená penalizace na Baja Hungary srazila motocyklistu KM Racingu na druhé místo v hodnocení ME. Nejdřív radost a euforie, kterou následně vystřídalo hořké zklamání. Tak by se daly popsat pozávodní okamžiky motocyklisty KM Racingu Rudolfa Lhotského, který byl na víkendové Baja Hungary nejprve klasifikován v hodnocení mistrovství Evropy na prvním místě, ale při vyhlášení výsledků vyšlo najevo, že skončil druhý.>

Číst dál...

Další dvojzávod MMČR, Baja Poland ve Štětíně a Drawsku. Informace o tomto závodu budeme postupně přidávat. V současné době je znám program, podmínky soutěže. Bližší infomrace naleztete taktéž na stránkách Baja Poland.

Číst dál...

2013 FIA World Cup pro cross-country rally se skládá z 8 kol a Baja Polsko má tu čest být členem vrchol tohoto sportu. Trasa cross-country rallye zahrnuje území jedné nebo více zemí. Existují tři typy běžeckých akcí: Cross-Country Rally, Cross-country Baja (Baja) a Cross-Country Rally Marathon (Marathon).

Číst dál...

Po sobotním nočním jednání rozhodčích o nesrovnalostech, které byly zjištěny z měření GPS a kdy většině účastníků hrozila penalizace, bylo rozhodnuto, že žádné trestné minuty uděleny nebudou. Pořadí závodníků zůstalo nezměněno.

Číst dál...

Úspěchem a vítězstvím oslavil KM Racing svoji účast v maďarském závodu Hungarian Baja, který se započítával do Světového poháru FIA maratónských soutěží. Vlastimil Vildman s Martinem Macíkem a Jakubem Knollem suverénně vyhráli soutěž kamionů a Rudolf Lhotský skončil druhý v klasifikaci evropského poháru, celkově obsadil mezi všemi motocykly čtvrté místo!

Číst dál...

Jubilejní, desátý ročník soutěže odstartoval přejímkami v pátek. tentýž den v podvečer začala soutěž prologem. Ten vyhrál Holowczyc před Romou a Venezuelcem Csffardem na hiluxu. Zapletal dojel čtvrtý a Pořízek desátý. Prolog se vyznačoval vysokou prašností, která se díky bezvětří nedokázala rozptýlit. To přinášelo poměrně velé problémy ve viditelnosti. Havarovaly tři toyoty hilux Maďar fekete a Rus Zheludov, Maďar Fodor.

Číst dál...

Až doposud se totiž roudnický tým prezentoval v dálkových závodech jako dodavatel motorů do kamiónů nejúspěšnějších českých jezdců na Rallye Dakar (Martin Kolomý) a Silk Way Rally (Jaroslav Valtr). Tím ovšem ambice Buggyry nekončí!

Číst dál...

Na základě informací na FB stránkách KM Racing teamu získal tým 1. místo  v kamionech i motocyklech!!!

Druhý den závodu začal celkem poklidně a nikdo netušil, jaká dramata nás čekají. Po vyzvednutí vozů z uzavřeného parkoviště a krátké servisní kontrole vyrazily naše posádky na 22 kilometrů dlouhý přejezd ke startu. Po prvních čtyřech kilometrech rychlostní zkoušky odešlo na voze Mirka Zapletala servo, takže se dalších 118 kilometrů musel obejít bez něj.

Číst dál...

Maďarská soutěž je dalším závodním podnikem, v němž se letos představí KM Racing, a to v kategorii kamionů i motocyklů. V těžké vozbě se představí závodní speciál LIAZ s Vlastimilem Vildmanem, v jedné stopě uvidíme Rudolfa Lhotského. Přihlášen je také Dušan Randýsek s jednomístnou buggy Arctic Cat.

Číst dál...

Motocyklista KM Racingu získal na dvou předchozích soutěžích Baja pódiová umístění a díky tomu i potřebné závodnické sebevědomí. Pro motocyklistu Rudolfa Lhotského je start na nadcházející Baja Hungary příležitostí potvrdit předchozí kvalitní výsledky v evropském šampionátu cross country.