06.jpg

Cross country rallye 2012

wvef.org
спасибо ivideosoft.com
Image Jezdec KM Racingu si po roční pauze užil závodění na čtyřkolovém motocyklu. Prakticky po roce ukončil Martin Plechatý závodní pauzu, když se se čtyřkolovým motocyklem znovu objevil na Rally Albania. V soutěži vedené nespočtem zatáček, ve skalách a podél strmých propastí skončil člen stáje KM Racing se svým quadem celkově druhý a kategorii sportovních čtyřkolek vyhrál.

„Po ježdění se mi stýskalo a teď jsem si to zase užil. Zjistil jsem, že jsem ze závodění nevypadl, k čemuž mi pomohlo i soustředění KM Racingu v tuniském Ksar Ghilane, které cestě na Balkán těsně předcházelo,“ prohlásil dvojnásobný účastník Rallye Dakar z let 2010 a 2011. „Pro mě byla Albánie báječnou soutěží, jelo se nádhernou přírodou, organizátor celou akci dobře zvládl,“ pochvaloval si Plechatý, který tam poprvé vyzkoušel endurovou čtyřkolku KTM 690.

Neměl však dostatek času, aby ji zcela připravil na náročnou soutěž, což se projevilo hned první den, kdy mu deset kilometrů před koncem poslední erzety praskla zadní vidlice. „Musel jsem hodně zvolnit a pomalou jízdou do cíle jsem nabral hodinovou ztrátu. Mechanici však dokázali přes noc závadu odstranit a v dalším průběhu soutěže už stroj fungoval bezvadně,“ vyprávěl.

„Hned ve druhé etapě jsem manko dohnal a dostal se do první dvacítky všech motocyklů. Bez problémů s technikou i v navigaci, rychle a bezpečně jsem odjel zbylé etapy. Těšilo mě, že jsem dojížděl v desítce nejlepších, ale zároveň jsem poznal, že tahle čtyřkolka není na Rallye Dakar stavěná. Proto jsem vedení KM Racingu po návratu oznámil, že v lednu 2013 v jižní Americe startovat nebudu,“ konstatoval mladoboleslavský jezdec.

Směrem k další účasti na Dakaru se zatím rozhodl vyčkávat. „Vzhledem k tomu, jak je účast v jižní Americe náročná, zatím počkám a uvidím, jakým směrem se bude disciplína vyvíjet. Podle toho se zařídím i ohledně použití motocyklu na Dakar v roce 2014,“ uzavřel své přemítání ohledně návratu na nejslavnější motoristický maraton světa.

„Zatím se budu snažit na současném quadu vychytat všechny mouchy a vypravím se na další soutěže. Zvažuji start na rallye v Řecku a rád bych zkusil některý ze závodů evropského šampionátu Baja. Od začátku příštího roku se chci zapojit do mistrovství světa, což je ideální závodění pro mou současnou čtyřkolku,“ dodal sedmatřicetiletý motocyklista.

min

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3841231