08.jpg

Cross country rallye 2012

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Dnešní etapa je sice o sto kilometrů delší než včerejší, ale podle pořadatelů bude znatelně jednodušší a rychlejší. Vojta to po prolistování roadbooku potvrzuje. Měli jsme lépe poslouchat. Nebo předvídat. Měli jsme odjet z bivaku dříve. Měli. Nestalo se tak. Dnes se musíme stydět.

Trasa rychlostní zkoušky vede desítky kilometrů po pláních. Pomalé pasáže ze včerejška jsou zapomenuty. Dnes je jiný den. Jsou úseky, kde se dá jet dlouhé minuty maximální rychlostí. Na tak rychlou etapu doplácíme my v novinářském voze. Máme vybrané místo, kde chceme vidět Tatru v závodě. Než ujedeme dvě stě kilometrů tam, kam potřebujeme, klukům se podaří dostat se tam terénem dříve. Neměli by tam být tak rychle. Podle našich propočtů prostě neměli.

 

Nedá se ale nic dělat. Do bivaku je to dalších tři sta kilometrů po silnici. Rychlostní zkouška má 375 km a pro tu vzdálenost nejsme schopni být v cíli včas, abychom je stihli. Nestihli bychom to, ani kdybychom jeli opravdu rychle. I pořadatelé byli překvapeni rychlostí, za jak krátkou dobu posádky nejrychlejších vozů a motocyklů zdolaly nástrahy druhé etapy.

Tom s Vojtou dojíždějí do cíle etapy těsně po třinácté hodině. Dříve, než se pořadatelům podařilo vztyčit všechny vlajky a příjezdovou osvětlenou bránu. Deset minut před Tomem s Vojtou přijela Elizabeth Jacinto a pár automobilů.

Elizabethině MANu dnes terén seděl. Kluci neudělali jedinou chybu, ale na její rychlost dnes neměli. Tak to prostě je. Závod je však na úplném začátku a zdaleka nejsou všechny karty rozdány. Zítra je první setkání s písečnými dunami. Minulý rok jsem slyšel pořadatele. Vyprávěli o Tomášově umění řídit v dunách. Přirovnali ho k Stephanu Peterhanselovi. A to je hodně velká pochvala. Celodunové etapy přijdou v Mauretánii. Tam se začne lámat chléb.

Mhamid leží na východě Maroka. Je to poslední obydlené místo před Alžírskou hranicí. Prakticky za bivakem vidíme první duny západní části Sahary. Písek a Sahara. Dvě slova spojená s horkem a pálivým sluníčkem. Nevěřte tomu. Je deset hodin večer. Mám na sobě dvoje kalhoty a půjdu si pro další svetr. Nebudu dbát na to, že mám bundu a čepici. Nebudu dbát na zaprášené kalhoty. Jen boty si svléknu, vyměním ponožky a vlezu do studeného spacáku.

 

Dobrou noc.

Vojtěch Morávek ml.

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3841236
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
241
2063
11203
35017
75031
3488113

Vaše IP: 23.22.240.119
Server : 2018-01-20 05:46:50

Back to Top