05.jpg

Cross country rallye 2012

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý Czech Dakar Team se úspěšně dostal do cíle Rallye El Chott. Poslední etapa dovedla konvoj závodníků a asistencí až ke Středozemnímu moři. Etapa hodně připomínala ty z jihoamerického Dakaru. Dlouhé, rychlé a prašné pisty lemované solisky, kde jakékoliv vybočení z trasy mohlo znamenat velké problémy v podobě zapadlého vozu a velkou časovou ztrátu.

Zapadnutí v solisku navíc znamená potřebu cizí pomoci. Další nástrahy si pořadatel připravil na přejezdu hor. Na úzkých skalnatých cestičkách, plných zrádných a ostrých kamenů hrozila neustále pravděpodobnost defektu pneumatiky. Pro kamiony to byl spíše trial než rallye.

Naše posádky se s nástrahami popraly bez ztráty kytičky. Taktika byla orientovaná na dojetí. Martinova posádka byla více v klidu, protože na útočící MAN měla již dostatečný náskok. Případný defekt pneumatiky by její umístěni již neohrozil. Za to Markův Liaz s posádkou musel jet velmi opatrně. Náskok před MANen byl pouhých 10 min a sebemenší závada by mohla znamenat ztrátu pozice. Jeli jsme tedy svižně, ale na jistotu. Podařilo se. Do cíle jsme dojeli celkově na třetím místě, se ztrátou pouhých 16 vteřin na Martinovu Tatru. Na obávaný MAN jsme navíc získali náskok dalších 17 minut.

 

Skvěle si opět vedl Ivan Jakeš, který dojel první před posádkou Kolomý, Kilián, Kilián.

Adam Staněk se svou vyrovnanou jízdou dostal do cíle etapy na 20. místě. Celkově pak skončil 19. Je to jeho první závod maratonského typu s nedopilovanou technikou. Také velmi slušné umístění. Důležité je, že dojeli do cíle a nasbírali spoustu nových zkušeností.

Náš veselý kamarád Sabri dojel etapu na 17. místě a je to obdobné jako u posádky Adama. Úžasný výkon, kdy navzdory zdravotním a technickým problémům dokázal dostat svůj stroj do cíle závodu.

Takže na závěrečném vyhlášení jsme získali dvě zlaté medaile a jednu stříbrnou.

Nyní nás čeká transport domů a boj s časem při přípravě aut a materiálu na Rallye Dakar 2013. Času je opravdu málo, již 20. listopadu musí být veškerá technika přistavena k nalodění v Le Havre ve Francii, aby stihla přeplout Atlantik do začátku dalšího Dakaru v jižní Americe.

Z přístavu Genova Marek Spáčil

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837531
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
480
2007
2487
26301
75031
3479397

Vaše IP: 54.242.175.98
Server : 2018-01-16 08:44:56

Back to Top