03.jpg

Cross country rallye 2012

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Tak se opět hlásím z cíle předposlední etapy, která nyní celý konvoj závodu dovedla z oázy Ksar Ghilan malou pouštní bouří až do městečka Kebili. Za předešlé dvě etapy se našim truckům podařil stáhnout čas na vedoucí kamión MAN a obě naše posádky se posunuli před něj.

Tím se posunuli i v celkovém umístění ze zadních pozic, díky penalizaci za nestihnutí stanoveného času dojezdu první části etapy, kde se posádka Martina kolomého ocitla v dunovém poli na boku Tatrovky. Nyní tedy v kategorii kamiónů Martin kolomý první a Marek Spáčil druhý. V celkovém pořadí všech startujících Martin na skvělém šestém místě a Marek na devátém místě.

Posádka Adama Staňka dnes výrazně zabojovala a zdolala o tři minuty doposud vedoucího MANa a dojela dnes na skvělém čtrnáctém místě a dostala se na celkové devatenácté místo.

Ivánek Jakešíno si upevnil pozici i přes technické problémy s pérováním, kdy musel skoro celou předešlou etapu absolvovat bez pérování svého stroje a je prozatím absolutním výtězem soutěže.

Prozatím píši proto, že u všech tšchto soutěží je umístění pomíjivé, dokud celí závod nedojede do závěrečného cíle, neboť medaile se rozdávají až tam. A ikdyž zítřejší etapa měří 430 km, z toho pouze 59 km, může se udát cokoliv, jak technická závada, která může potkat kohokoliv, tak i třeba defekt může pořád ještě rozhodnout o umístění.

 

Náš reprezentant v kategorii quad je celkově na sedmém místě a pokud nebude mít technické či jiné komplikace, již by jeho krásné umístění neměl nikdo ohrozit. Sabri se každým dnem zlepšuje a jede nejen podle rad Martina Kolomého, tedy „gas, gas, gas“ tedy pořád na plný plyn, evidentně pochopil, že jeho stroj není devítitunová Tatra, která pochroupe kdejakou díru a jede hlavou. Troufnu si říct, že již nejezdí jako „stopař“ a naučil se taje a umění navigace. Tedy na to, že je to jeho první závod, je to skvělí výkon.

Nás dnes ještě čeká příprava techniky, kterou nechceme podcenit ani na závěr závodu a v zázemí hotelu L“OASIS za ritmu bubnů živé Africké hudby. Právě díky skvělé přípravě všech našich mechaniků, jak doma, tak i zde dokázali, že si umí poradit se všemi nastalými problémy. Několikrát pracovali až do rána, aby jsme my závodníci mohli, pokud možno bez úhony a s co nejlepším výsledkem dostat techniku do cíle. Proto díky všem, tedy hlavně mimo jiné Zdenkovi Zbraňkovi, Mirďovi Radimovi Kaplánkovi, Mirkovi Zbraňkovi, Jirkovi Surému a Jardovi Halfarovi.

Z hotelu L“OASIS za rytmu bubnů a s probodaným fakírem

Marek Spáčil

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837535
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
486
2007
2493
26307
75031
3479403

Vaše IP: 54.242.175.98
Server : 2018-01-16 08:45:48

Back to Top