08.jpg

Cross country rallye 2012

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Naše putováni úspěšně pokračuje. Včera jsme v přístavu Genova prošli přejímkami pořadatele. Naše zelená flotila vyplnila celou dlouhou řadu v prostoru vyhrazeném pro technické přejímky. Pozdravili jsme se s našimi závodními přáteli, a to nejen s českých týmů.

Letos je zde hojná účast Čechů i Slováků. Mimo jiné je tu i náš kamarád Ivan Jakeš na motorce. Také je zde Pepa Macháček, který svou čtyrkolku vyměnil za malou buginku.

A když jsem u čtyřkolek, tak musím prozradit, že s naším týmem úzce spolupracuje společnost IVAR, která je jedním z našich partnerů a podporovatelů. A proto se v naší asistenční Tatře skrývá další závodní speciál v zelených barvách. Je to quad, který bude řídit Sabri Boughattas, bratr majitele společnosti IVAR. Náš tým mu zajišťuje servis a podporu. Je to mladý a nadějný jezdec a nejhlučnější osoba týmu. Jede na první závod tohoto typu, ale přípravu rozhodně nepodcenil. Byl s námi nedávno testovat právě v Tunisu.

 

Náš tým měl být původně pro El Chott 2012 ještě větší. Další zelenočerný kamion Tatra s motorem C13 měl vyrazit do pouště Sahara s Tomášem Vratným a s posádkou Milan Holáň a Jára Miskolci. Tato posádka měla být původně nasazena jako týmová jednička, kdy kombinace řidičského uměni Tomáše, zkušenosti posádky a poslední evoluce speciálu Tatra dávala všechny předpoklady k úspěchu. Nakonec bylo rozhodnuto, že tento vůz pod záštitou společnosti BONVER do tuniské pouště nevyrazí, protože ještě nebyla plně dokončena jeho příprava a nechtěli jsme ohrozit jeho účast na Dakaru 2013.

Nyní přistáváme na Africkém kontinentě, kdy po nezbytném absolvováni celních formalit, za doprovodu louděni bakšiše a demonstrace důležitosti úředníka a jeho razítek, vyrazíme z přístavu La Goulette a vjedeme do Tunisu. Čeká nás první etapa, ale je to pouze přejezd podle road-booku po místních zpevněných komunikacích. Trasa měří 414 km a končí ve městě Gaber. Je to praktický začátek pro ověření funkčnosti všech navigačních přístrojů, ale i navigátorů. Večer bude provedena kontrola techniky a běžný servis. Další den nás pak konečně čeká první závodní etapa.

Marek Spáčil

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837525
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
474
2007
2481
26295
75031
3479391

Vaše IP: 54.242.175.98
Server : 2018-01-16 08:44:01

Back to Top