04.jpg

Cross country rallye 2012

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Image Ani červencová Silk Way Rally se nemohla pochlubit tak kvalitním konkurenčním prostředím jako nadcházející Marocká rallye. Strategický timing těsně před odjezdem velkých týmů na přejímky, výborné časové rozdělení (šestice speciálek na kompaktním formátu dvou bivaků), přiměřený rozměr a jedinečná atmosféra afrických reálií z ní dělají událost hodnou pořádného zřetele.

Pořadatelé z francouzské organizace NPO soutěž umístili do dvou bivaků, nepříliš od sebe vzdálených, jeden v Erfoudu a jeden v Zagoře. Každý z nich bude hostit hned trojici etap. Rallye nabídne tradiční marocké menu, tedy vyprahlé ergy, horské kamenité pisty, spoustu prachu, ale také horko a legendární písečné přejezdy přes Erg Chebbi a Erg Cheggaga.

 

Pořadatelé na poslední chvíli vypnuli webové stránky i s listinami, takže v době psaní článku lze potvrdit účast největších favoritů motocyklové kategorie, a to Desprése a Comy, s nimi i dalších borců z nejužší špičky, například Rodriguése, Viladomse, Gonsalése, Fretigného, Poláka Czachora, Holanďanů Verhoevena a Knuimana a jiných. Tak špičkově obsazená soutěž v jedné stopě se od Dakaru nekonala.

Mezi automobily část oznámil německý X-Raid (ale ne s Peterhanselem, hlavní hvězdou Maroka bude u BMW Holowczyc), ale také Overdrive Toyota (s Toyotou pojede například Holanďan van Merkensteijn), ale i závodní Mitsubishi Racing Lancer (Holanďané Ten Brineke, Van Loon a Huzink – jeden vůz bohužel při Silk Way Rally shořel až na troud).

Skvělý je také pohled na kategorii kamionů, která čítá 11 strojů. Stejně jako loni bere Maroko coby ostrý test tým de Rooy, opět s dvojicí strojů pro Gerarda de Rooye a Mikiho Biasiona. Podle všeho však oba jedou s technikou, již známe z posledního Dakaru. U de Rooyů se celý rok horečně stavělo a vyvíjelo, výsledek úsilí bude teprve představen. De Rooyům se postaví Portugalka Elisabete Jacinto se sériovým MANem, která však na tvrdém povrchu umí potrápit i pravidelné účastníky TOP10 na Dakaru, v Africe zvlášť. "Máme tu tvrdou konkurenci, rychlé piloty na silných strojích, které jsou navíc lehčí než ten můj, ale i tak jdeme do závodu s cílem uspět a bít se o pódium. V Maroku to známe a mám zdejší tratě ráda, byť ta hmotnostní a výkonová nevýhoda se může projevit hlavně v dunách," říká před startem Elisabete. De Rooy však nebude jedinou konkurencí, z Holandska na svou jedinou soutěž přijíždí Hans Bekx (v lednu své stroje bude pronajímat) a tým xDakar s trojicí vylepšených Dafů (van den Bosch, van Eed, Timmermans) nebo Ital Bellina s Ginafem.

První erzeta startuje v pondělí 15. října, cíl je na programu v sobotu. Ideální trénink před Dakarem, což?

Jiří Vintr

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837526
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
475
2007
2482
26296
75031
3479392

Vaše IP: 54.242.175.98
Server : 2018-01-16 08:44:10

Back to Top