09.jpg

Cross country rallye 2011

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Po dlouhé době "slušně" obsazený český mistrák, kdy druhé setkání jezdců CCR z Česka a Polska se uskutečnilo na východě Polska ve Stalowe Wole. Tentokrát se k Polsku a Česku přidalo taky mistrovství Maďarska. Všeobecné prolínání světových krizí je znát i v CCR a jestli se v nejbližší době nestane něco k jeho záchraně, umře na úbytě.

Začali si to uvědomovat i Maďaři a kdysi nejsilněji obsazené mistrovství se přesunulo do Polska. Dříve to bylo prakticky nemožné, ovšem i Baja Carpathia dostala na start tímto tahem slušný počet startujících, ale taky kvalitních jezdců.

České mistrovství, do kterého se Maďaři nepočítají, je prozatím ochuzeno o tu část polských jezdců, kteří nepoužívají zádržný systém HANS.

Na třistapadesát kilometrů speciálních testů se vydali jezdci ve třech etapách, během tří dnů. Po pátečním prologu čekalo na sobotu a neděli osm speciálních sektorů, Pro české mistrovství byla soutěž rozdělena na dva podniky , aby nechyběl zrušený podnik pro české mistrovství v Gyule.

Už před přejímkami zamrazilo v Zapletalově týmu, když motor v X3 neběžel na všechny válce. Tým odhlásil vůz ze soutěže, aby ho v zápětí zase přihlásil , neboť se motor sám umoudřil.

Další posádky z Česka mimo třech Zapletalovců (Pořízek - Hummer H3 EVO, Pelc - Pajero) byl Přibyl s Nissanem a Chytka s Pajerem.

Jen dvěma z pěti bylo nakonec souzeno dokončit oba soutěžní dny. Odstoupili Pořízek - zadní diferenciál, Přibyl – zadní diferenciál, Chytka uložení předního tlumiče.

Zapletal s Ouředníčkem si jeli sólo jízdu, což se vzhledem k použité technice dalo předpokládat. Za nimi bojoval Grajek, Korda, Szalay a Fazekas , poslední tři jmenovaní především o body do maďarského mistrovství. Korda utrhl zadní pravé kolo o stromek, Grajek dostal penalizaci za pozdní příjezd do časovky, když na přejezdu opravoval po nehodě. Nakonec odstupuje pro poruchu na přední nápravě. Žyla se přetočil dvakrát přes střechu a nepokračoval. Nezklamal ani Polák Wasiak, když havaroval hned první den.

V sobotu se střídalo teplé počasí s krátkými vydatnými dešti, které několikrát doprovázelo i krupobití. Písek, který tvořil asi třetinu povrchu značně ztěžkl. Slušnou rychlost bylo schopno vyvinout jen několik vozů. Písčitý terén v lesích dovoloval vytvoření hlubokých kolejí, kterými napříč procházely obnažené kořeny stromů.

Druhý soutěžní den byl směr speciálních testů obrácen a zařazeny některé nové úseky. To bylo oživení tratě , když některé úseky v zatáčkách vypadaly hrozivě.

Hlavně quadisti se potýkali s nástrahami tratě i počasím . Tentokrát se pole čtyřkolkářů rozrostlo o předloňského mistra ČR Kuběnu, který srdnatě bojoval o prvenství. Tentokrát se mu to nepovedlo, neboť ho zastavila vysypaná ložiska na přední nápravě. Čtyřkolka mu přestala brzdit a i řízení se stalo komplikovaným. Po opravě už nedokázal v nedělním prachu předjet svého maďarského rivala a skončil tak druhý.. Vítězství v českém mistráku si přesto z Polska odváží. Třetí dojela v MMČR Sandra Ulrichová, která měla při dojetí soutěže v obou dnech jisté udržení první průběžné pozice. To se stalo, a tak mladá Slovenka prozatím šampionát vede i po třech soutěžích.

Samostatnou kategorii( open) si nechal pro sebe vytvořit Pepa Macháček na buggy, kterou už rok vyvíjí. Předváděl báječnou jízdu a držel čtvrtou průběžnou pozici do chvíle, kdy v posledním sektoru zachytil o kořen stromu a v hustém stromořadí havaroval. Svou buggy téměř zničil.

Všechny tři odjeté ročníky Baja Carpathia tak vyhráli Češi na strojích ze Zapletalovy dílny :

2009 – Miroslav Zapletal – Mitsubishi Pajero
2010 - Viktor Chytka – H3 EVO
2011 – Miroslav Zapletal – BMW X3

Marek Chytka

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3839677
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1862
1951
7298
31112
75031
3484208

Vaše IP: 54.234.0.2
Server : 2018-01-18 10:29:24

Back to Top