06.jpg

Cross country rallye 2011

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Nový červencový termín Silk Way Rally rozdělil rok maratonských soutěží na dvě půlky. Motorističtí vytrvalci na čtyřech kolech tak mají dost času na přípravu na lednovou Rallye Dakar. Ne všichni kamionisté však odjížděli ze Soči spokojeni. Takový Firdaus Kabirov si bude chtít v Jižní Americe spravit chuť, protože v domácím prostředí přišel na poslední chvíli o první místo.

„Byl to moc pěkně udělaný závod. Rusko sice nemá tak rozsáhlé pouštní prostory jako jsou v Africe nebo Jižní Americe, ale pořadatelé dokázali erzety vždycky šikovně namonat do písečných oblastí, kde se jezdí na poměrně malém prostoru. Jsou to tak trochu uměle vytvořené podmínky, ale zároveň těžké,“ říkal po návratu z Ruska navigátor týmu KM Racing Josef Kalina , který v novém kamionu Liaz řízeným Polákem Józefem Cabalou dojel na sedmnáctém místě.

„Rusko je specifické i tím, že mezi terénními partiemi nevedou klasické pisty, ale spíš takové polní cesty, které se vyznačují nepřehledností. Celkově je soutěž navigačně hodně náročná, ale zároveň velice solidně zorganizovaná,“ pochválil pořadatele čtyřnásobný vítěz Rallye Dakar.

Tradice pokračovala

V bivaku KM Racing tábořil vedle spřáteleného Loprais týmu, což je pokračováním v tradici, která vznikla letos v lednu, kdy Kalina v rámci dojednaného hostování navigoval Aleše Lopraise. „Díky tomu jsme měli informace o jejich nové tatře, která byla nakonec pasována na vítěze. Do té doby vedoucí Kabirov se sice kvůli penalizaci za rychlou jízdu při výjezdu z bivaku ve Stavropoli hodně mračil, ale Lopraisovo auto je asi hodně dobré.

Jejich vítězství je myslím pozitivní pro všechny české týmy. Mělo by zvýšit i zájem sponzorů o motoristické maratony, a to by bylo jedině dobře,“ poznamenal Kalina, který bedlivě sledoval i zákulisí kamionového světa.

Legendární Vladimir Čagin, který po posledním vítězství na Rallye Dakar ukončil kariéru, se při soutěži vůbec neobjevil. „Jeho předpokládaný nástupce Eduard Nikolajev sice vyhrál první etapu, ale v následující kvůli technické závadě poškodil motor, a musel ze soutěže odstoupit. Vedle Kabirova jel z týmu Kamaz-Mastěr výborně mladý Ajrat Mardějev a nováček Andrej Karginov. Z jejich konkurentů bylo nejzajímavější sledovat, jak si Holanďan Hans Stacey osahával de Rooyův kamion Iveco s očividným cílem ho nerozbít,“ dodal Kalina o dakarském vítězi.

min, kmracing

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840629
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
450
3463
9349
33163
75031
3486259

Vaše IP: 54.83.81.52
Server : 2018-01-19 06:52:04

Back to Top