02.jpg

Cross country rallye 2011

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

V sobotu 9. července se konaly technické a administratiní přejímky. Czech Dakar Team jimi prošel bez problémů. Jak sám ředitel Jakubov řekl, ti co projdou přejmkami, stanou se oficiálními soutěžícími. Nikdy není jisté, zda projdete přejímkami. Může se stát, že auto které neodpovídá platným předpisům FIA nebo má nějaké nepřípustné technické odchylky, kontrolami neprojde. V takovém případě není vpuštěn na start.

Marek Spáčil byl jako majitel týmu pozván na oficiální tiskovou konferenci. Jakubov na ni oznámil, že se nikdo nemusí bát, že by letošní třetí ročník Hedvábné Stezky byl poslední. Jak sám uvedl, Rusko je velká země. Není problém najít vhodnou trasu pro další ročník.

Na otázku, zda bude v příštích letech možné vidět závodit motorky odpověděl že to nepopírá. Ovšem hned dodal, že na prvním místě je zdraví a bezpečnost účastníků závodu. Proto by nerad uspěchal přípravu vhodné trati pro motorky.

Jakubov dále mluvil o celkové spolupráci s ASO (organizátor DAKAR) a odpovídal na všetečné otázky novinářů. Jeden z nich se ptal, jestli se bude Vladimír Čagin účastnit závodu v roli technika, odpověděl ne. Čagin musí být v práci a řeší vzniklé technické problémy, ale na přípravě se podílel a je ochoten týmu Kamaz se vším pomoci.

Jakubov Dakar označil jako "staršího bratra" Silk Way, od kterého se hodně učí.Poděkoval organizátorům ASO, že s přípravou Silk Way pomáhají a slíbil opravdu hezký, ale velmi náročný závod. Plný písku,který prý závodníci milují. Jakubov kladl všem závodníkům na srdce, aby byli opatrní a služeb zdravotní pomoci nebylo potřeba. A jako motivaci pro všechny slíbil 5000 USD každému, kdo projede cíl v Sochi. Všem pak popřál mnoho zdaru a štěstí.

od 19 h se na Rudém náměstí konala zahajovací ceremonie. Pro osobní auta zde byla připravená rampa, ze které se každá závodní posádka přivítala s organizátory a fanoušky. Trucky se stavěly před rampu. Velký obdiv sklidily buggy, kterých na startu Silk Way ve srovnání s loňským rokem přibylo. Ostatně celkově účast závodu je vyšší než loni.

Czech Dakar Team

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840642
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
464
3463
9363
33177
75031
3486273

Vaše IP: 54.83.81.52
Server : 2018-01-19 06:53:19

Back to Top