08.jpg

Cross country rallye 2011

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Již po deváté zaduní motory v Jasenicích a okolí Horní Lidče a Lačnova. Evropský pohár, společné Česko – Polské mistrovství terénních vozů. Velká tradice našeho kraje a Moravy obecně nás zavazuje ukázat lidem pomocí této soutěže vozy, jezdce a atmosféru soutěží, které mají kořeny v třiatřicetileté historii nejslavnější a nejtěžší rally na světě – Dakaru.

Dnes spíš jen značky soutěže, neboť již počtvrté se odehraje na jihoamerickém kontinentu.

Jen třem posádkám z České republiky se povedlo v kategorii osobních automobilů dojet do cíle této nejslavnější soutěže a dva účastníky můžete vidět na startu vsetínského podniku.

Jeden z nich je vsetínský rodák – Viktor Chytka a ten se zúčastnil jako jediný všech ročníků valašského klání v terénu. Dvakrát tuto soutěž vyhrál, jednou byl druhý a jednou třetí.

Z okolí našeho města však po delší odmlce vyráží na trať Tomáš Hořanský s Toyotou. Další dva jezdci se chystají na start s vozy Mitsubishi Jakub Chovanec a Petr Vaculík. Do soubojů na trati zasáhnou jezdci z Česka, Polska, Slovenska, Německa a Maďarska. Soutěže se zúčastní taky jezdci a jezdkyně na čtyřkolkách a dva kamiony Tatra a Liaz.

V pátek 30.09. v 16,30 se odehraje na bývalé železniční trati do Zbrojovky prolog soutěže, který jezdci absolvují bezprostředně dvakrát za sebou. Kratší z časů bude započítán a zároveň určí pořadí do sobotní soutěže.

Servisní areál a přejímky budou tradičně za stadionem TJ Mez Vsetín na Ohradě.

Startuje se v sobotu 1. října v osm hodin a na první tři průjezdy prvního úseku se jezdci vydají 8,35 ze Študlova. Servis je již třetím rokem na pěší zóně v Horním Lidči, kam vozy poprvé přijedou o půl jedenácté. Po třech průjezdech úsekem od Čertových skal do Lačnova se vrátí do servisu o půl druhé. Poslední tři měřené úseky startují v Lačnově a končí u skal v Lidečku. Po přejezdu na Vsetín bude vyhlášení vítězů před půl sedmou.

Pro diváky jsou vyhrazena dvě divácká místa. Ve Študlově v lokalitě Hrádek. Příjezd autem do 8,15, odjezd po posledním voze, nebo 1,2 km pěšky. Občerstvení je připraveno v servisní zóně v Horním Lidči a divácké zóně u myslivecké chaty v Lačnově. Odtud se mohou diváci vydat na blízké louky směrem k farmě nebo Lačnovským skalám.

Motoristická soutěž je nebezpečná. Prosíme diváky, aby dbali pokynů pořadatelů, nevcházeli do zakázaných prostorů u trati. Hlídali si děti a domácí zvířata. Neodhazovali odpadky do lesa a na louky.

Lokality, kterými soutěž prochází, se otevírají jen jednou za rok, díky laskavému pochopení majitelů, či správců. Pro zachování soutěže do budoucna proto musíme všichni dbát nastavených pravidel. Organizátoři děkují předem návštěvníkům soutěže za dodržování všech těchto zásad.

 

www.rally-raid.eu

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840632
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
453
3463
9352
33166
75031
3486262

Vaše IP: 54.83.81.52
Server : 2018-01-19 06:52:25

Back to Top