09.jpg

Cross country rallye 2008

wvef.org
спасибо ivideosoft.com
Image Dnes byla na programu 338 km dlouhá etapa, z nichž 286 km tvořilo rychlostní speciál. Ten startoval z bivaku v Ksar Ghilanne a měl podobný charakter jako včerejší etapa, jen s tím rozdílem, že v něm nebyly písečné etapy a dunová pole. Vedla po tvrdých kamenitých cestách opět plných výtluků, děr a příčných výkopů.

Vojta opět neustále hlásil „dangery“, Tatra a my s ní jsme schytávali jednu ránu za druhou. Místy se trať napojila na asfaltovou cestu, z které pak opět uhnula ven. Tyto úseky byly zabezpečeny místní policií, takže se jimi dalo projíždět bez problémů na plný plyn.

V závěru etapy na nás ale čekala dvě nepříjemná místa, na která nemáme, a dlouho nebudeme mít ty nejlepší vzpomínky – soliska. První jsme museli projet napříč, druhé (asi 5 ti kilometrové) jsme objížděli krajem. V tu chvíli by se v kabině napětí dalo krájet a nikdo z nás snad ani nedýchal. Úplný závěr etapy již vedl po mořském pobřeží, kde byl i cíl. Tady jsme vjeli do cílové brány, sundali přilby, vytáhli českou vlajku a vylezli ven z kabiny. Cyril Neveu nám všem poblahopřál a Tomovi předal šampaňské. První sprška „bublinek“ patřila samozřejmě naší tatrovce, která nás k vítězství dovezla.

Po odjezdu z prostoru cíle nás ještě čekalo asi čtyřicet kilometrů do Djerby, kde jsme Tatru odevzdali do závěrečného Parc fermé, odkud si ji vyzvedneme až večer. Odtud jsme se již přesunuli do hotelu. V devět večer je plánováno slavnostní vyhlášení vítězů.

Zítra brzy ráno se přesuneme do přístavu v Tunisu, odtud pak trajektem ve 12.30 do Marseille a v pondělí po vylodění se vydáme domů k našim blízkým a přátelům.

LRT.CZ

Zapalovače Zippo

Světlo modeluje

Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je obchodní dům Hocker.cz

Kuchyňské dozy

Kuchyňská svítidla Cucina...

Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Karnevalové kostýmy a masky

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837942
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1386
2007
3393
27207
75031
3480303

Vaše IP: 54.83.81.52
Server : 2018-01-16 22:12:58

Back to Top