01.jpg

Cross country rallye 2008

wvef.org
спасибо ivideosoft.com
Image René Metge to dokázal a 12. června se opět roztočí kola slavné rallye do Pekingu. Metge se sice nemůže pochlubit tak hvězdným obsazením jako pořadatelé Středoevropské rallye, ale takřka mýtický rozměr soutěže může dohnat manko v podobě její zatím dost pokulhávající medializace.

Ozdobou soutěže bude nesporně kategorie kamionů. Kompletní „sborná“ Kamazu s Čaginem, Kabirovem a Mardějevem dostane za úkol vzdorovat trojici holandských bojovníků – Staceyem, Gerardem de Rooyem a Hansem Bekxem. Dlužno dodat, že souboj Čagina, Kabirova, Staceyho a mladého de Rooye je zcela otevřený a bez jasného favorita. Poslední úspěchy jako by favorizovaly Staceyho, ale kdo zná skutečnou formu nového superproduction od Kamazu? Pár novinek? Jan de Rooy nakonec zůstal doma. Gerard pojede s kamionem původně připraveným pro Dakar, ovšem pozor! Už nejen motor, ale i kabina pochází z Iveca! Takže nový název vozu je Iveco Trakker, podvozek je pak tentýž, za který byl celý tým vrácen domů od přejímek Dakaru 2006. A máte to. Hans Stacey pronajal svůj druhý kamion ruskému kolegovi. Inu, bohatýrské peníze zmůžou všechno, zatímco Francouz Jacquot, Staceyho perfektní týmová dvojka z posledního Dakaru, musel oprášit svůj letitý sériový MAN elkové řady. Až za favority počítáme další kvalitní posádky: od Franze Echtera přes Martina Macíka, Pepa Vila Rocu až po Miroslava Zapletala...

Image

Mezi auty se pozornost soustředí na Schlesser Buggy Španěla Monterdeho a Vigorouxův Protruck, zatímco v jedné stopě jsou všeobecně favorizování Ulevassetter s Katriňákem. Co jméno, to pojem.

10 700 km napříč Ruskem, Kazachstánem s cílem u čínské zdi tedy mohou začít být pomalu, ale jistě ukrajovány. Hned na úvod čeká všechny nejdelší etapa, z níž ovšem jen 71 kilometrů bude činit speciálka v jednom z ruských vojenských prostorů.

Jiří Vintr

Zapalovače Zippo

Světlo modeluje

Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je obchodní dům Hocker.cz

Kuchyňské dozy

Kuchyňská svítidla Cucina...

Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Karnevalové kostýmy a masky

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3837945
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1400
2007
3407
27221
75031
3480317

Vaše IP: 54.83.81.52
Server : 2018-01-16 22:16:28

Back to Top