02.jpg

Cross country rallye 2008

wvef.org
спасибо ivideosoft.com
Image Nový maratón Reného Metge má za sebou už šest etap a překročením Uralu vstoupil na území Kazachstánu, kde na něj čekají mimořádně rychlé pisty na ruských stepích. Dosavadní průběh poznamenaly dvě tragické události v podobě tragických úmrtí čínského závodníka v osobním voze Xu Lang a francouzského motocyklisty Philippa Tonina.

V oficiálním vyjádření pořadatelů se praví, že Tonin zahynul po kolizi s Kamazem Vladimira Čagina, jenž těžkou etapu nicméně dokončil a byl v ní klasifikován jako druhý o půl hodiny za vítězným de Rooyem. Žádné další oficiální stanovisko k incidentu tým Kamaz zatím neposkytl, alespoň co je známo.

Smrt čínského závodníka Xu Lang se nesla v mnohem smůlovatějším a kurióznějším duchu. Čínská posádka zapadla do bahna a byla vytahována jedním ze soupěřů. Xu Lang si v průběhu vyprošťování sundal helmu kvůli horku, a to se mu stalo osudným. Tažné ploché lano se utrhlo a zasáhlo jej do hlavy. Na následky zranění Číňan den po incidentu zraněním podlehl.

Image

Tragické události by však neměly zastínit skvělou podívanou mezi kamiony v boji o první místo. Na tom je nyní Gerard de Rooy, který v šesté etapě drtivým způsobem porazil jak Čagina (30 minut) tak Staceyho (46 minut). Výsledky v době psaní těchto článků ještě nejsou kompletní. Do páté etapy vévodil soutěži kamionů Stacey, a to i přes potíže ve čtvrté etapě, kdy načerpal do motoru naftu z vodou a nepatrně ztratil. Druhý vůz Staceyho týmu, řízený Rusem Mechtěvem, v šesté etapě havaroval a ze soutěže odstoupil. Posádka byla s lehkými zraněními převezena do nemocnice. Souboj de Rooye, Staceyho a trojice Kamazů bude bezpochyby pokračovat dále, pokud se vyjasní situace okolo nešťastné Čaginovy nehody. Martin Macík se až do páté etapy držel mezi 10. a 12. místem, leč v 5. etapě dojel až 21 a celkově mu patřilo 17. místo jen o dvě příčky za ním figuroval Miroslav Zapletal.

V kategorii automobilů svádí zásadní souboje Španěl Monterde s Lotyšem Sauskansem. Eric Vigoroux utrhl kolo už v úvodní speciálce a nabral od začátku velkou ztrátu. I Francois Delecour na buggy SMG ztratil zapadnutím do bahna.

V kategorii motocyklů zatím famózním způsobem kraluje Jaroslav Katriňák, jemuž zkouší vzdorovat nejen Nor Ullevasseter (vyfasoval penalizaci 20 minut za překročení rychlosti ve spojovačce), ale i agilní Rus Kolomicyn.

Jiří Vintr

Zapalovače Zippo

Světlo modeluje

Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je obchodní dům Hocker.cz

Kuchyňské dozy

Kuchyňská svítidla Cucina...

Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Karnevalové kostýmy a masky

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3839068
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
947
1951
6383
30197
75031
3483293

Vaše IP: 54.91.16.95
Server : 2018-01-18 06:57:44

Back to Top