01.jpg

Cross country rallye 2006

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článekMarocká Rallye ORPI (dříve Rallye Atlas) je součástí Světového poháru FIA v Cross Country, a tak se jí účastní buď ti, kterým jde o světové body (tedy reprezentace továrních týmů), nebo ti, kdož chtějí testovat a trénovat před Dakarem, anebo ti, kdo si nemohou z finančních důvodů Účast na Dakaru dovolit.

Od 31. května do 5. června letos budou na trati zápolit i dvě Tatry, obě samozřejmě s cílem vyhrát kategorii kamionů (ta čítá pouhé tři stroje, ale souboj tatrovek stojí za pozornost!) a hlavně získat co nejvíce poznatků před Dakarem 2007.

Fotogalerie DAKAR 2005 / Rozcestník

Loňský vítěz mezi kamiony Tomáš Tomeček , který musel spolknout po havárii na Dakaru hodně hořkou pilulku, nesložil ruce do klína a přestavěl svůj vůz identickým způsobem, jako již dříve auto Andrého Azeveda. Vůz byl zkrácen, kabina a motor se mírně posunuly vzad, eliminací předního převisu se zlepšilo rozložení vah a zklidnily jízdní vlastnosti. Tolik ve stručnosti – více napoví až Tomečkova testovací účast. V ní se příborský jezdec představí ve dvojčlenné posádce se svým dvorním navigátorem Vojtěchem Morávkem. Auto jede v už tradičních barvách Livescore a bude to jeho čtvrtá účast v modrobílém.

Fotogalerie DAKAR 2005 / Rozcestník

Tatra Karla Lopraise na startu bez Karla Lopraise ale se dvěma Lopraisi uvnitř...nedává to smysl? Po událostech letošního Dakaru jistě ano. Žlutý speciál doznal dalších drobných změn a byla plánována už jeho účast v Tunisku. Tam však nebylo nikoho, s kým by tatrováci mohli soutěžit, navíc stále čekali na dodávky inovované řady nových tlumičů. Maroko v pozdějším termínu a souboj s Tomečkem však už byla jiná káva, a tak Lopraisové na startu nechybí. Pikantní příchuť má i účast v posádce: vždyť právě zde nastala ideální chvíle pro mladší členy týmu, aby ukázali svůj potenciál. Za volantem se budou střídat Karlův 28letý syn Leo Loprais a zkušený tatrovácký technik a Lopraisův letitý parťák Petr Gilar, každý odjede polovinu etap a bude sbírat testovací data. Oba pojedou za navigace Aleše Lopraise, Karlova synovce, Leošova bratrance a syna šéfa týmu Milana Lopraise. /… hvězdná věta…:-) / Konkurenci (nebo spíše křoví?) bude našim dělat jeden Mercedes Unimog. Loňská účastnice rallye Elisabete Jacinto z Portugalska, ještě nedovezla svůj havarovaný Renault z Afriky a nový závodní kamion MAN je teprve ve stavbě. Z cvičných důvodů si tedy „střihne“ rallye v kategorii osobních vozů za volantem Bowleru . Účast továrních týmů zajišťují dvojice, u Mitsubishi je to Peterhansel a Masuoka , u VW De Villiers a Sainz . Oba doplňuje Mr. Buggy Schlesser a tato pětice by si to měla rozdat o marocké vavříny. Mezi motorkáři startuje dakarský vítěz Coma i Esteve Pujol , stejně jako taková esa jako Depres, Casteau, Ullevasseter, Gau a další... Jutta Kleinschmidt bude tentokrát chybět, s týmem VW se nedohodla na nové smlouvě a nakonec našla útočiště u BMW, ale o tom zase jindy...

Jiří Vintr

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838054
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
105
1478
3590
27404
75031
3480500

Vaše IP: 54.196.135.90
Server : 2018-01-17 00:37:21

Back to Top