06.jpg

Cross country rallye 2006

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článekDrsná francouzská prověrka dopadla na výbornou a hned následující víkend potrvdil Mitsubishi OFFROADSPORT CZ team letošní suverenitu v domácím šampionátu ve Vsetíně, kde zvítězil v absolutním pořadí MČR CCR – Internext rally 2006. Tým tak jde za svým cílem Mistra ČR a opět zvýšil svůj náskok v průběžném pořadí letošní sezóny.

Jak jsme vás informovali, náš tým odjel do Francie hlavně testovat. Ve voze byla nová koncepce sekvenční šestikvaltové skříně a je potřeba s ní najet co nejvíce ostrých kilometrů. Přesto patřil náš tým hned od startu k favoritům závodu a prakticky po celou dobu se držel v první desítce z více jak sto vozů na startu. Po pěti hodinách to bylo dokonce třetí místo, ale pak přišly první problémy s tlumiči a mírný propad v průběžném pořadí. Posupem času se nakonec vyměnily čtyři tlumiče, přední kardan a v závěru asi hodinu a půl před cílem to nevydržel zadní diferenciál. I přes únavu jej mechanici vyměnili ve fantastickém čase a i díky jim jsme si odváželi z tradiční Francouzské čtyřiadvacítky skvělé osmé místo v absolutním pořadí.

Fotogalerie DAKAR 2006

Hlavní bod zájmu, tedy testování převodovky dopadlo na výbornou a tým uháněl rychle domů připravit vůz na následující víkend, kdy se ve Vsetíně jel další díl Českého šampionátu Cross Country Rallye – Internext rally 2006. Závod s koeficientem 1 měl na programu 12 RZ o celkové délce 85 ostrých kilometrů. Mitsubishi OffROADSPORT CZ tým patřil k papírovým favoritům závodu, díky průběžnému vedení v MČR CCR, ale závody jsou nevyzpytatelné a tak jsme si museli počkat až na cíl. První pohár získal Mirek Zapletal již v páteční podvečer, kdy se na stadiónu ve Vsetíně jel exhibiční prolog, který naše posádka vyhrála s náskokem necelých dvou vteřin před druhou posádkou z OffROADSPORT CZ týmu Zdeňkem Pořízkem a Zdeňkem Ulehlou, jedoucích také na Mitsubishi Pajero Di-D. Na závěr dne ještě vystřídal starosta Vsetína na horkém místě spolujezdce Mílu Janáčka, aby si vyzkoušel jízdu v nejrychlejším voze dne. Sám pak předal naší posádce pohár Hejtmana Zlínského kraje.

Fotogalerie DAKAR 2006

Na sobotních krátkých „erzetách“ se toho moc vymyslet nedalo a tak si posádka Mirek Zapletal – Míla Janáček budovala svůj náskok od prvních RZ pomalu, ale jistě. Díky prvním šesti rychlostkám, již mohli jet druhou polovinu relativně v klidu. Je jasné, že defekt pneumatiky by znamenal pro jakoukoliv posádku odsun na konec startovního pole a tak nebylo opatrnosti nazbyt. Přesto, když se po devíti RZ vyjíždělo z krátkého servisu před posledními třemi testy, mohla naše první posádka již jen kontrolovat svůj náskok a dojet si bez větších problémů pro další vítězství. Zato bitva o druhé místo byla téměř v desetinách vteřin. Po ránu Jirka Přibyl ztratil několik desítek vteřin, ale následně začal zrychlovat a v průběhu dne se probojoval před doposud druhého Zdeňka Pořízka. Ten se nakonec snažil opět získat stříbro pro sebe, když vyhrál poslední čtyři testy, ale v cíli mu stejně chybělo 9,3 vteřiny na červený Nissan příbramského Jirky Přibyla.

Fotogalerie DAKAR 2006

Další závod MČR CCR - Bohemian Baja 500 byl zrušen a bude nahrazen závodem na Slovensku o víkendu 27.-29.10. O účasti našeho týmu vás budeme informovat.

Honza Percl, www.offroadsport.cz Foto: www. alkado.com, www.fotoligr.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838028
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
79
1478
3564
27378
75031
3480474

Vaše IP: 54.196.135.90
Server : 2018-01-17 00:35:33

Back to Top