02.jpg

Cross country rallye 2005

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek Dakar.cz / Tak už to začalo!!! Sedíme v Dubai International Marine Club v klimatizovaném tiskovém centru. Klimatizace je nezbytná výbava každé budovy protože teplota venku dosahuje 35 stupňů ve stínu. Vyřizujeme formality po příletu, povinná víza a hledáme ubytování v hotelu v rozumné cenové relaci. Bydlíme přímo v centru. Zázemí závodu je vzdáleno asi půl hodiny cesta směrem na Abu Dhabí. Pro příští dny a pro závod samotný, který se po startu přesouvá do oázy v poušti, jsme si pronajali velké terénní vozidlo.

V zadní části se přeměňuje na servisní dílnu Petra Poláka.

Fotogalerie DAKAR 2005 / Rozcestník

Časně ráno odjíždíme do přístavu, kde nás čeká převzít od dopravce motocykl a servisní kontejner. Přes počáteční obavu Josefa Kaliny s jednání s místními úředníky, vše probíhá překvapivě bez jakýchkoliv komplikací. Motorka i ostatní servisní věci jsou po měsíčním putování po moři bez poškození. David uvádí do chodu svůj motocykl a najíždí první kilometry po dubajských silnicích.

Fotogalerie DAKAR 2005 / Rozcestník

Mechanik Petr vybaluje své nářadí a pouští se do přípravy motocyklu pro zítřejší technickou přejímku. Na motocykl musí i mimo běžné kontroly, namontovat nezbytnou výbavu předepsanou organizátorem. SENTINEL - signalizace pro závodníka zda nedojíždí jiného závodníka a i takového, který je schován za horizontem GPS - satelitní navigace IRITRACK - on line sledování závodníka pořadatelem a v případě potřeby i přímá komunikace

Fotogalerie DAKAR 2005 / Rozcestník

Na startu závodu se postaví 172 závodních týmu s 27 zemí světa. Mezi závodníky na motocyklech se objeví např. Miran Stanovník ze Slovinska, Marek Dabrowski z Polska, ale hlavně Mark Coma, David Casteu, Cyril Despres , kteří mezi sebou soutěží o vítězství ve světovém mistrovství v dálkových závodech. V osobních vozech startuje 37 závodních týmů. Mezi závodníky uvidíme tovární tým Mitsubishi ze Stephanem Peterhanslem a jediná žena Andrea Mayerová na vozidle Nissan Pthfinger. V kamionech je účast v letošním ročníku velmi malá. Jedou pouze dva ruské KAMAZY a italsko francouzská posádka na Mercedesu. Závod začíná 9.11. prologem v okolí Dubae.

Ing. Petr Hnojna Dakar.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838152
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
407
1478
3892
27706
75031
3480802

Vaše IP: 54.242.250.208
Server : 2018-01-17 03:57:04

Back to Top