06.jpg

Cross country rallye 2005

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek Dakar.cz Tým Mitsubishi Motors Repsol ATS Studios nasadí dvě Pajera poslední specifikace na start blížící se Optic 2000 Tuniské rally, druhého podniku Světového poháru FIA v cross country, který se uskuteční na severu Afriky ve dnech 2.-11. dubna 2005.

S vozy, které zvítězily v kategorii automobilů i na letošním Dakaru, se představí posádky Luc Alphand - Gilles Picard a Hiroshi Masuoka - Pascal Maimon .

Fotogalerie DAKAR 2005 / Rozcestník

Maimon se k Mitsubishi vrací po několika sezónách strávených u konkurenčního Nissanu a znovu naváže na úspěšnou spolupráci s Japoncem Masuokou, s nímž vyhrál Dakar v roce 2002 a o rok dříve si společně dojeli pro druhé místo. "Letošní Dakar byl pro Mitsubishi velkým triumfem, ale pro mně osobně velkým zklamáním," přiznává Hiroshi Masuoka. "Na vítěznou cestu se chci vrátit právě v Tunisku. Zdejší soutěž mám opravdu moc rád a pro auto to bude skvělý test. Čeká na nás spousta dun a nejrůznější druhy povrchu." "Neustále pokračujeme na vývoji a zlepšování poslední evoluce Pajera," tvrdí Dominique Serieys, týmový ředitel MMSP. "Na Dakaru jsme znovu dokázali, že Pajero Evolution je tím vozem, se kterým se musí konkurence poprat. Ale před několika týdny dokázal Volkswagen v Jižní Americe, že rozhodně nemůžeme usnout na vavřínech, pokud chceme zůstat na špičce rally-raidů." "Luc a Hiroshi jsou osvědčení jezdci se spoustou zkušeností a já jsem přesvědčen, že můžeme Tuniskou rally vyhrát podruhé v řadě. Jihoamerická Patagonia-Atacama rally byla první porážkou Mitsubishi po sérii devíti vítězství, proto se v Tunisku pokusíme vrátit na vítěznou vlnu," slibuje Serieys. Loni v Tunisku zvítězili Stéphane Peterhansel s navigátorem Jean-Paulem Cottretem, kteří tak navázali na svůj triumf při Rally Dakar. Při Optic rally navíc vedli od startu až do cíle. Jejich týmového kolegu Masuoku sice vyřadily problémy s převodovkou, přesto se Mitsubishi mohlo radovat i z pěti nejrychlejších časů v sedmi etapách soutěže. Tuniská rally tradičně patří k nejnáročnějším podnikům kalendáře Světového poháru FIA v cross country. Sedm etap nabízí rozmanitou škálu povrchů, od písečných dun s měkkým pískem v okolí El Bormy na jihu až po rychlé šotolinové úseky ve středu země. Soutěž zahájí 1. a 2. dubna administrativní a technické přejímky v Nice, odkud se také celá karavana přesune trajektem do Afriky. Po absolvování spojovací etapy čeká na účastníky 4. dubna první bivak. Na trať soutěže o celkové délce 3 500 km, kterou opět tvoří sedm měřených úseků, se posádky vydají v úterý 5. dubna. Po průjezdu pouští na jihu se trasa vrací na sever, kde na ty, kteří překonají všechny nástrahy rally, čeká v pondělí 11. dubna cíl a slavnostní vyhlášení ve známém letovisku na ostrově Djerba. K největším soupeřům týmu Mitsubishi budou bezesporu patřit oba tovární Volkswageny, za jejichž volanty opět usednou Němka Jutta Kleinschmidt a francouz Bruno Saby, stejně jako Sabyho krajan Jean-Louis Schlesser se svou novou osmiválcovou buggy a zapomenout se nesmí ani na evropské soukromé týmy, které se v hojné míře v Tunisku také představí.

Dakar.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838157
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
412
1478
3897
27711
75031
3480807

Vaše IP: 54.242.250.208
Server : 2018-01-17 03:58:29

Back to Top