08.jpg

Cross country rallye 2004

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek Fantastické vítězství Marka Podlipného na 13.ročníku UEA Desert Challenge 2003 v Dubai ! ! ! Mezi automobily získala prvenství posádka Mitsubishi Pajero/Montero Evolution ve složení Stéphane Peterhansel / Jean-Paul Cottret. Celkovým vítězem světového poháru Cross Country rallye se stal stájový kolega Carlos Sousa a Henri Magne na voze Mitsubishi L200 Strakar.

Marek Podlipný v našem rozhovoru před odjezdem ke svému triumfu...

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Marek Podlipný jako jediný zástupce České republiky dokázal skoro nemožné. V konkurenci mezi téměř dvacítkou ostatních jezdců v kategorii čtyřkolek si vedl naprosto suveréně a tak i přes nepřízeň osudu si dojel pro své první vítězství. V předposledním dni jej postihla ošklivě vypadající havárie, kdy při přejezdu jedné z několika dun přepadl a způsobil si na svém těle mnoho nepříjemných zranění. Podle našeho zvláštního zpravodaje přímo v Dubai - Jiřího Přibyla však znovu usedl za řidítka svého stroje a dokončil rozjetou etapu. V následujícím dni si pak přijel pro vítězství, které mu po právu náleží. Dokázal, že má největší předpoklady stát se důstojným nástupcem Josefa Macháčka. Jen obrovské sebezapření, odhodlání a chuť zvítězit jej postavilo do čela závodního pole. GRATULUJEME ! ! !

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Konečné výsledky UAE Desert Challenge 2003: 1. Stéphane Peterhansel / Jean-Paul Cottret , Mitsubishi Pajero/Montero Evolution 2. Jean-Louis Schlesser / Jean-Marie Lurquin , Schlesser Ford Raid 3. Grégoire de Mevius / Alain Guehennec , BMW X5 4. Carlos Sousa / Henri Magne , Mitsubishi L200 Strakar 5. Andrea Mayer / Andreas Schulz , Mitsubishi Pajero/Montero 6. José-Luis Monterde / Rafael Tornabell , Mitsubishi Pajero/Montero 7. Obaid Bin Hathboor / Abdulhalim Bin Zayed , GM Tahoo 8. Maris Saukans / Didzis Zarins , OSC Oscar 9. Saeed Al-Hameli / Ahmad Malik , Nissan Patrol 10. Yahya Al-Helei / Khalid Al-Kendi , GM Tahoo

 

Dnes, po skončení 13. ročníku náročné soutěže, konané ve Spojených Arabských Emirátech se dá říct, že patřila mezi ty náročné, ne-li mezi ty nejnáročnější v celé řadě Mistrovství Světa. Celý seriál začal 13. března v Itálii na Baja Italia. Pokračování jsme se dočkali již 4.dubna na Rallye OPTIC 2000 v Tunisu, 8.května Baja Vodafone 1000 v Portugalsku, 3.června Rallye Orpi Marocv Maroku, 17. července Baja Espaňa, 10. srpna Rallye d Orient, 1.září Por Las Pampas Rally v jižní Americe a konečně 19.října UAE Desert Challenge celý seriál uzavírá.

 

Po celou tu dobu jsme byli svědky mnoha slavných vítězství, ale i proher a zklamání. Nejslavnější týmy světa tvrdě a nekompromisně, leč vždy v rámci Fair-Play, bojovaly o každý bod do celkového pořadí. Z vítězství se však může radovat jen jeden a tím se pro rok 2003 stal Portugalec ve službách Mitsubishi - Carlos Sousa se svým spolujezdcem Henri Magnem. Nyní se uvidí nakolik se desetitisíce najetých kilometrů v nejrůznějších rychlostních zkouškách zúročí v následujícím ročníku Rallye Telefonica Dakar 2004, která odstartuje již 1.ledna ve Francii.

Tomáš Uruba, Dakar.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838189
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
447
1478
3932
27746
75031
3480842

Vaše IP: 54.242.250.208
Server : 2018-01-17 04:07:58

Back to Top