06.jpg

Cross country rallye 2004

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek O víkendu 7. a 8. srpna se na Slovensku ve Zlatých Moravcích jel další díl podniku Českého, Slovenského mistrovství a Československé trofeje . Po dlouhé odmlce způsobené rušením jednotlivých závodů ve Stráži pod Ralskem a ve slovenské Senici , to byl opravdu skvělý závod.

Na výbornou se podařilo organizátorům připravit trať o celkové délce přes 400 km, z toho více než 200 km ostrých RZ vedoucí přes pole i lesem. Vůbec si nedokážu představit za jakých nesmírných komplikací by se takovýto závod dal uspořádat v České republice.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Téměř všechny soutěžní posádky si tak díky náročné trati přišly na své a bylo tu k vidění opravdové závodění. O první místo bojovaly už tradičně posádky Sýkora/Sýkora na Mitsubishi a Říš/Kubica na Jeepu. Po prvním dni měli mezi sebou odstup necelou minutu. Třetí místo obsadili Burda/Burdová na Nissanu a na čtvrtém místě se usadili s náskokem tří minut Přibyl/Uruba také na Nissanu, ovšem T1 před Mertou s Jimnym. Dosavadnímu lídrovi soutěže Mirkovi Zapletalovi se moc nevedlo. Hned v úvodu soutěže zabloudili a tak do druhého dne startovali ze 16. pozice. V jedné z posledních RZ sobotního odpoledne pak Chytka/Šopa předvedli salto přes boudu a postarali se tak o jedno z prvních vzrušení. Po skončení RZ pak dostali auto zpět na kola a po vlastní ose dojeli do depa. Dostali však 150 min penalizaci a tak sen o jakékoliv medaili se zcela rozplynul.. Bez čelního skla a s vizáží lyžařů však přesto pokračovali a závod dokončili. V neděli se největší boj odehrával překvapivě o 4. místo. První tři podádky měly totiž dostatečný náskok před ostatními a tak jim stačilo výsledek jen kontrolovat a nevystavovat se zbytečným chybám. O bramborovou medaili v absolutním pořadí se bily celkem 4 posádky. Přibyl/Uruba, Ulrich/Brezovský, Sušeň/Zimmermann a překvapivě i Zapletal/Korejs, který přišlápl pořádně plyn u svého Suzuki Jimny a dostali se tak zpět do hry.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Z celkových výsledků je pak zřejmé, že Přibyl se svým ropákem neudržel krásnou 4.pozici pro problémy s tlumením vozu. Sám Přibyl k tomuto říká : "Nejdřív jsme poškodili listové pero. Pak nám vypadla torzka a poškodil se kloub v němž je uchycena a tak jsme neměli moc na výběr. Náhradní kloub jsme sebou neměli, protože za celou závodní éru se nám tato závada nevyskytla. Takže jsme ji natvrdo přivařili a modlili se aby vydržela. Sám bych doma s takovouto závadou nevyjel ani před garáž. Tady jsme ale museli závodit. Zbytek závodu jsme tedy jeli velmi opatrně a ostatní tak měli dostatek příležitostí nás dojet, čehož taky patřičně využili. 6 desetin mezi pátým a šestým místem mi tak spíš připadá jako rozdíl ve F1. To je ale rallye a my jedeme dál..." Závod nedokončili ani Metra na Jimnym, když v jedné z nebezpečných zatáček vyjeli mimo trať a spadli do hluboké rokle odkud je vytáhla až těžká technika po skončení etapy.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Zajímavou nehodu měli i Smysel/Čermák, kteří se v poslední RZ po trojtém saltu převrátili ale zpět na kola a mohli tak po svých dojet do cíle. Z bývalého vozu Pepy Kakrdy (tentokrát se nezúčastnil) toho ovšem moc nezůstalo. Rozhodně lze ale říci, že takto připravená trať patřila k tomu nejlepšímu, co v bylo v poslední době k vidění a nastavila pomyslnou laťku hodně vysoko dalším pořádajícím.

Tomáš Uruba, Dakar.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838193
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
451
1478
3936
27750
75031
3480846

Vaše IP: 54.242.250.208
Server : 2018-01-17 04:09:09

Back to Top