05.jpg

Cross country rallye 2004

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek Dakar.cz /Tuniská rallye se pomalu blíží svému závěru. Účastníci mají za sebou královskou etapu kolem El Bormy , kterou sice Stephane Peterhansel nevyhrál, ale jeho náskok v čele je víc než bezpečný. Mezi motockylisty vede Cyril Despres a mezi kamióny podle předpokladů Ilgizar Mardějev .

Peterhansel se může podle týmové strategie spoléhat na pomoc svého kolegy Masuoky , který po zdtrátě z úvodu soutěže už na vavříny pomýšlet nemůže, a tak jej maximálně jistí a dává si pozor, aby byl Peter stále před ním. Za Stephanem je na druhém místě Kenži Šinozuka s Nissanem Pickup, ale v těsném závěsu už má trojici pronásledovatelů v podobě buggy Magnaldiho (Honda) a Henrarda (VW Tarek) a BMW Al Mutaweie z UAE. Ten se stal také vítězem etapy kolem El Bormy. Propadl se Polák Komornicki , kterému těsně před koncem etapy došel benzín. V kategorii T1 se Isabelle Patissier dostala na 1. místo a může se spolehnout na pomoc týmového kolegy Paula Belmonda . Ztrátu dohání Jean Paul Strugo a s isabelle o čelo bojuje fracouzský TV moderátor Alexandre Debanne na Mercedesu třídy M.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

V kategorii motocyklistů sice stále vede Cyril Despres , ale v královské etapě zabodoval Nor Ullevaseter . Za Despresem je v celkovém pořadí Marc Coma a Richard Sainct , který se ale po celou soutěž potýká s technickými problémy. Třídu do 450 ccm vede Carlo de Gavardo z Chile, jehož KTM je identická s klasickou 660 LC4, má ale menší vrtání válce, a tak jí na svou hmotnost trochu chybí výkon.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Z původních deseti kamiónů jich zůstala jen polovina. Nejede už výborný unimog Itala Paccaniho , a tak má Mardějev na Panseriho více než hodinový náskok. Třetí je Portugalka Elisabete Jacinto na Renaultu Kerax, která v poslední etapě nadělila půlhodinku své rivalce Aline Rambeau na Mercedesu. Do té doby byly obě pilotky srovnány zhruba v minutě a po trati se pravděpodobně pohybovaly spolu. Připomeňme, že Aline Rambeau má ženy i jako spolujezdkyně, jednou z nich je dcera Reného Metge Elodie . Pátý kamión je Renault Kerax Francouze Moliny, ten má však už citelnou ztrátu.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Sluší se připomenout, že tuniskou rallye má už řadu let "na svědomí" dakarská legenda Cyril Neveu , který také vytyčuje trať. Etapy nejsou příliš dlouhé, ale nabízejí velmi technickou směsici různých druhů terénu a samozřejmě nejsou vynechány ani pořádné duny.

Jiří Vintr

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838192
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
450
1478
3935
27749
75031
3480845

Vaše IP: 54.242.250.208
Server : 2018-01-17 04:08:51

Back to Top