04.jpg

Cross country rallye 2003

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek Osservatorio/Vivaro Tak jak jsem předeslal letošní Baja je prašná, kamenitá a těžká. Již první část dnešního prologu připravila pro jezdce úzkalí v kamenité "volné navigaci" v říčním vyschlém korytě. Do dnešní etapy jako první vyrazili posádky aut. Od samého začátku se očekával boj na prvních místech mezi špičkou. Již v polovině prvního ze tří dnešních kol o celkové délce 393km se usadila posádka Peterhansel-Cottret na Misubishi Pajero EvoII. Nejbližším pronásledovatelem je ze včerejší sedmé pozice Jutta Kleinschmidt a Fabrizia Pons na VW Tarek.

Co zajímá samozřejmě asi nejvíce nás je, jak se vyrovnají s technickámi problémy svých Nissanů posádky Přibyl. Macháček a Burdovi. Jejich vozy trpí množstvím kamenů a tvrdým podkladem trati. Posádka Bohumil Burda a Hana Burdová však lehce poskočila na 60 místo, postoupilii tak o devět míst dopředu. Podle jejich slov z depa je však závada zavěšení levého předního kola větší než se zdálo.

Fotogalerie

Posádka Jiří Přibyl a Josef Macháček se sice na trati nezdála být v největším tempu, ale taktika na jistotu je posunula kupředu, a to na 62 místo. Podle Přibyla je největším problémem na trati odtlumení vozu, ale cíl posouvat se systematicky kupředu jim vychází bezezbytku. Motocyklisté již také vyrazili na trať a v tuto chvíli očekáváme v cíli prvního z nich. Zatím s jistotou víme, že naši jezdci Pavel Diviš a Viera Kaštanová projeli tankovacím depem asi v polovině kola, zatímco Milan Holub již pole jezdců s bolestmi zad opustil. Záda po zranění v tréninku z minulého týdne nevydržela obrovské otřesy na trati. Ze závodu do této chvíle odstoupilo patnáct automobilových posádek a devět motocyklistů. Průběžné pořadí po prvním kole: Peterhansel, Kleinschmidt, Masuoka 14:14 Sobota Druhé kolo Patnáct minut po limitu prvého kola dorazila do cíle Viera Kaštanová. Vieru postihl defekt přední gumy kterou prorazila po skoku s dopadem na ostrou hranu. S defektem přesto dojela přes třicet kilometrů do servisní zony kde ji vyměnila. Před malým okamžikem vyrazila "ve svém čase" do kola druhého. Po dojezdu automobilů druhého kola je změna v pořadí: Peterhansel, Masuoka, Sousa, Al Mutaiwey. Jutta Kleinschmidt propadla na 26. místo... Petr Hocker Stárek, Dakar.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840676
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
502
3463
9401
33215
75031
3486311

Vaše IP: 54.83.81.52
Server : 2018-01-19 06:55:40

Back to Top