01.jpg

Cross country rallye 2003

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek Pordenone - Každým dnem se zvyšuje počet přihlášek na 11. ročník italské Baji, která se blíží. Koná se od 13. do 16.3.2003. Tento závod je součástí FIA Cross Country světového poháru a evropského poháru Baja - pro motocykly, čtyřkolky a automobily. Letošní Baja je ve znamení snad nejširší účasti celé historie. Podle dostupných informací se na startu objeví celá špička z dálkového marathónu Paříž-Dakar.

Přihlášeni jsou Peterhansel a Masuoka z teamu Mitsubishi, Luc Alphand a Gregoire de Mevius z BMW. Jutta Kleinschmidt a Fabrizia Pons na Volkswagen Buggy Tarek, sultan Al Mutawei s Nissanem Pick-up, Edi Orioli s Nissanem Patrol z Teamu Tecnosport. Chybět nebude ani Carlos Sousa s Mitsubishi Pajero a Thierri Magnaldi tentokrát s Hondou. Z našich je přihlášený Jiří Přibyl a Josef Macháček s Nissanem Pick UP, Bohumil a Hana Burdovi s Nissanem Navara. V kategorii čtyřkolek Jiří Franc a Jacek Bujanski, na motocyklech opět Viera Kaštanová známá mimo jiné i jako redaktorka Dakaru.cz, Milan Holub a Pavel Diviš. Do ještě masivnější české účasti však zasáhla chřipka. Za startovního pole vypadl motocyklista Petr Polák a start do světového poháru odkládá i Josef Kakrda, ten se ale objeví již 4 -13. dubna na marathónu v Tunisu.

Fotogalerie

Italská Baja začíná v hotelu CaBrugnera administrativní a technickou přejímkou, pokračovat bude první etapou v pátek 14.3.2003. V sobotu a neděli uvidíme dva dny velkého marathónu v příjemném prostředí tratí kolem observatoře Ariete poblíž Vivara a finální dojezd s vyhlášením vítězů a udílením cen v neděli odpoledne v Terstu. Vzhledem k pravému jarnímu počasí v místě konání se dá očekávat rychlá a prašná trať. Do dnešního dne je přihlášeno celkem 180 závodníků. 86 aut, 68 motocyklů, 25 čtyřkolek a dokonce jeden kamión.

Fotogalerie

Luc Alphand, poprvé na Italské Baje. Luc Alphand letos obsadil 9. místo na Dakaru a tak to vypadá, že se rozhodl „kopírovat“ ostatní dakarské jezdce a zúčastní se i Italské Baji. Bude to poprvé. Mnohonásobný lyžařský světový šampión se účastnil různých závodů a dosahoval excelentních výsledků během posledních let ať již na 24 hodin Le Mans nebo v Cross-Country. Tento sedmatřicetiletý bývalý významný lyžařský šampion, později oblíbený sportovní komentátor, kterého přátelé nazývají Lucio, ukončil svou účast v lyžařských kláních v roce 1997 a začal se věnovat automobilům. Svůj první Dakar absolvoval v roce 1998 za volantem Mitsubishi. Se stejným týmem vyhrál světový pohár v kategorii T1 v roce 1999. Přesedlal za volant Renaultu Kangoo jako člen týmu Jeana-Louise Schlessera před tím, než vloni přešel do týmu BMW. V tomtéž roce jel Alphand na voze Porsche fracouzský šampionát a již potřetí se zúčastnil známého 24 hodin Le Mans. Své schopnosti marathónského jezdce předvedl na letošním Dakaru, kde díky fantastickému skoku v umístění (z 46. místa) dosáhl na konečné 9. místo v celkovém hodnocení. Petr Stárek, Dakar.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3842155
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
540
2041
13543
37357
75031
3490453

Vaše IP: 54.90.237.148
Server : 2018-01-21 03:57:41

Back to Top