09.jpg

Cross country rallye 2003

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek (Dakar.cz) Od slavnostního vyhlášení výsledků před prodejnou JEEP v Bratislavě neuplynulo ani den a již Vám předkládáme první fotografie z trati. Jaký byl na tratích v prostorách Vodního díla Čuńovo závod…? Zajímavý. Je vidět, že se snad i blíží doba, kdy se zvedá zájem nejen jezdců, ale i sponzorů. Na startu se objevila mimo jiné slovenská posádka s Mitsubishi v barvách Matadoru, svůj vůz zde opět testoval i TRW Racing team s Josefem Kakrdou, na startu stojí již tradičně Miroslav Říš v barvách ARAL Offroad teamu.

Fotogalerie

Vše začíná v sobotu slavnostním startem v Bratislavě, odkud jednotlivé posádky přejíždí do depa závodu. Po hodinové pauze pak vyráží první z nich. Podle zásluh vyráží na trať jako první Miroslav Zapletal(101) a Přemysl Korejs se svým Suzuki Jimny(T2) a podle očekávání od samého začátku předvádí dravou a líbivou jízdu. V průběhu víkendu je však zlobí technika a v samém závěru mohli být rádi, že dojeli do cíle. To se nadá říci o posádce Miroslav Říš(2) a Milan Kubina. Ti svého Jeepa Cherokee též nešetřili, ale technika vydržela, jak se říká: Štěstí přeje připraveným. Zaslouženě vyhráli třídu nad 2000ccm a odvezli si i pohár za první místo v absolutním pořadí MČR CCR.

Fotogalerie

Jak postupoval čas a naskakovali kilometry rychlé, místy hodně technické trati, blížily se i defekty. TRW Racing team, Josef Kakrda(77) a Jaroslav Lamač odstupují po kombinaci několika závad. Josef Kakrda na adresu vozu: „Je škoda, že to přišlo tak brzy, moc jsme si nezajezdili, ale rozhodně jsme potěšeni tím, že auto celkově funguje, podařilo se nám posunout pár dřívějších poznatků do roviny – vyřešeno. Když se testuje předpokládá se, že své si prostě tým užije a třeba i v závodě skončí“. Na dotaz, jestli není příliš nákladné testovat na závodech Kakrda odpovídá: „Testovat a testovat. Vlastní techniku odzkoušíte i na polygonu, ale mi připravujeme celý tým, musí se sehrát posádka i mechanici, jsme sice velmi často spolu, ale na závodě je to stejně něco jiného. Tlačí čas, své udělá počasí a navíc každá trať je jiná… Některé momenty se doma neotestují. A navíc si na nás musí zvyknout i ostatní. Třeba se objeví i další podobná konkurence …“

Fotogalerie

Testovat přijel i Jiří Přibyl(1) s Nissanem Pick Up(T1 diesel) . Vůz doznal značných úprav v odtlumení a bylo vidět, že mu to prospělo. Posádka se stále zlepšovala, nicméně na třetího Viktora Chytku s Mitsubishi Pajero to nestačilo. Rozhodnuto navíc bylo po drobné technické závadě řízení, posádka mírně zvolnila a jak sama říká, bylo to štěstí: „V nedělní třetí RZ jsme najednou téměř zastavili před překážkou, to nám z neznámého důvodu vytvořila dodávka plně naložená loděmi, ale jak se tam dostala“? Nevěřícně vrtí oba hlavou.

Fotogalerie

Jiří Přibyl jel evidentně v pohodě a přehledem. Na místě spolujezdce se vedle něj poprvé objevil Roman Vorel, který přinesl do kabiny díl svého rallyového nadšení a umu. Na místě navigátora není však rozhodně nováčkem. Jak sám říká: „Těším na další závody, které to budou není na sto procent jisté, snad Baja“. I Jiří Přibyl by rád odcestoval do Itálie na Baja Celina 2003. „Nebudu tady přeci sbírat bramborové medaile, když mohu v Itálii klidně vyhrát“! A po této větě následuje velmi široký úsměv. „Mám v plánu letos ještě jednu Itálii, na jaře se nám s Josefem Macháčkem moc nedařilo, a tak se pokusíme to napravit. Jaké by to byli Vánoce…“, pokračuje Přibyl. V Bratislavě získal neoficiální, nicméně prestižní cenu internetového zpravodajství Dakar.cz „Pohodář závodu“…(pozn. redakce)

Fotogalerie

A tak zatímco jiní testovali, manželé Burdovi si přijeli pro třetí místo v kategorii nad 2000ccm a pro druhé v MČR CCR. Jízda Bohumila Burdy(58) s Hankou Burdovou na místě spolujezdce byla tradičně vyrovnaná, Nissan Navara se startovním číslem 58 skvěle připraven. Usměv na rtech a pohoda v depu jasně ukazovaly, že bez pohárů nehodlají odjet

Fotogalerie

Mezi české posádky se vklínil do první trojice Juraj Ulrich(5) a Miroslav Březovský s vozem Jeep Cherokee, dravá, vyrovnaná jízda jim ve třídě nad 2000ccm přinesla druhé místo.

Fotogalerie

Bramborovou medaili ve třídě a třetí příčku v MČR CCR vybojovala posádka Viktor Chytka(19) a Jaroslav Machů s Mitsubishi Pajero v barvách TipCars. Vůz prošel úpravami podvozku takže se zklidnil a pěkně poslouchal. Posádka konala opak. Na trati divočela, dravou jízdou letěla kupředu, k radosti diváků si občas skočila. Podle slov posádky by to ovšem chtělo další finanční injekci k dalšímu zlepšení, ale to si přejí snad posádky všechny…

Fotogalerie

Autor: Petr Stárek, Dakar.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3843810
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
400
3821
400
41038
75031
3494134

Vaše IP: 54.234.0.2
Server : 2018-01-22 03:31:17

Back to Top