06.jpg

Cross country rallye 2003

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek Dakar.cz 20.9. - 21.9.2003 Fryšták a okolí. FRYŠTÁCKÁ SKALKA 2003 Pátý závod Českého a Slovenského mistrovství cross country rally se koná nikoliv ve Fryštáku, ale ve Vsetíně. Závod začne v pátek 19.září administrativní přejímkou (17:00 - 19:00) a technickou přejímkou (19:00 - 21:00. Vlastní závod začíná předáním vozů do UP 6 - 7,00. Start soutěže je v 8.00.

RZ Troják - 2/3 RZ ze staré RZ val. Rally, rozbitá penetrace, potom sešup lesem, loukou a úvozem -------6 km------- RZ Dušná - celá šotolina štěrk les, horizonty trošičku střelba, nahoru dolů, ale pořád do kopce ------4 km------ RZ Bobrky - paralelní RZ déka 1km, ovšem pojede se na 2x 2 kola Povrch paralelní RZ je tráva a návoz při špatném počasí budou trochu problémy. RZ Polanka - polní cesta a louka v případě deště to nebude legrace, ale když bude sucho, tak srdcovka nahoru dolů----3,2km-------- Snažíme se zachovat parametry závodu, tj délku 300 km. Cíl předpokládáme těsně po setmění, t.j. kolem 20 hod, potom vyhlášení… Krátké servisy, bohužel přejezdy, které znemožní start čtyřkolek. Startovné by mělo být 2800 Kč (3000 Sk) pro ostré auta a 1000 Kč (1200 Sk) pro leštěnky. Máme ještě 12 dní na přípravu, když vše vyjde i s počasím tak to bude bezpečnější náhražka za Fryšták, i když nikdy se nevrátí…. Míň lesních rozbitých cest, trochu rychlejší… Charakter tohoto závodu navazuje na Vsacan off road Trophy z roku 1995. Oficiální verze Zú by se měla objevit na str, 10. října, kdy bude posouzena na FASu. Včera (pátek 5.9.) nám Ing Černá (ředitelka skalky ve Fryštáku) oznámila:" Ruším Fryšták, protože ogaři pravili, že bude málo posádek, když oni jedú na tu 24 hodinovku jako doprovody. Já jsem to chtěla do poslední chvíle dělat (později to snad ani zrušit nešlo), ale oni pravili, že né. Navíc mě volali lidi, že 4000 Kč za leštěnky se jim zdá moc a že by nepřijéli a že v jakémsi časopise, který oni nečtú je furt iné datum……….". Tolik vyjádření paní inženýrky. Ponechávám bez jakéhokoliv komentáře.. Komentuje současný stav Autor: Marek Chytka . Co se vlastně stalo? S blížícím se termínem předposledního závodu MČR a MSR padla otázka proč je termín shodný se čtyřiadvacetihodinovkou a zdali by nešlo přesunout soutěž ve Fryštáku na jiný termín aby se jezdci mohli zúčastnit obou podniků. Termín Fryštácké skalky 2003 byl stanoven v říjnu loňského roku a je presentován v oficiálních médiích nejen Autoklubu ČR, SAMŠu na Slovensku, ale i v oficiálním bulletinu FIA v Paříži. Je to proto, že při účasti slovenských jezdců je potřeba registrovat soutěž, jako v tomto případě, zóny střední Evropy.

Fotogalerie Rozhodnutí na které závody vyrazit nebude letos pro posádku Zapletal - Korejs jednoduché... / Foto: Dakar.cz 2002

Organizátoři 24 hours během roku přesunuli původně červnový termín na podzim. Mě to velice mrzí, neboť to omezuje některé zájemce o oba podniky. V podstatě půl roku si toho nikdo nevšiml a co se s tím dá udělat tři týdny před termínem? O přesunu 24 hod. nikdo neuvažoval, pravděpodobně proto, že tento závod má velkou tradici a účast je na tomto podniku několikrát větší, než na MČR. Když už se tak stalo, je ovšem potřeba si uvědomit , že zaregistrování oficiálních soutěží je zpoplatněno. A to jak na národní, tak i mezinárodní úrovni. Nemá kdo zaplatit poplatky spojené s přeložením termínu, změnu delegovaných činovníků, časoměřičů a zpracovatelské skupiny. Termín FS je podřízen kalendáři FASu právě kvůli zajištění všech nutných služeb, spojených se zajištěním rally. Termín FS je shodný s Baja Celina (I), na které někteří jezdci MČR plánovali start . Nakonec dali přednost domácímu mistrovství . Z pohledu MČR se tedy jedná o start Zapletala s Korejzem. Tito jezdci se budou muset rozhodnout mezi MČR a 24. To vzhledem k postavení posádky v průběžném pořadí (1.) a v seriálu maratonů to bude těžké. Při neúčasti Zapletala na FS se v podstatě posádka připraví o šanci stát se historicky prvním mistrem ČR v cross country rally.

Fotogalerie Ivo a Viera Kaštanovi dávají přednost v tomto termínu marathonu Baja Cellina 2003 / Foto: Dakar.cz 2002

Ve slovenském mistrovství nepojede druhý vůz Matadoru, který je na autosalonu v Nitře. Za to by se ,měl zúčastnit VW Touareg, budící zaslouženou pozornost na předešlém závodě v Bratislavě. Do absolutního pořadí by mohli promluvit i čtyři jezdci z Bulharska, zvažující start ve Fryštáku. Autor: Marek Chytka

Fotogalerie Čtyřkolky kvůli přejezdům letos startovat nemohou... / Foto: Dakar.cz 2002

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3843796
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
368
3821
368
41006
75031
3494102

Vaše IP: 54.234.0.2
Server : 2018-01-22 03:23:59

Back to Top