08.jpg

Cross country rallye 2003

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek V pátek 6. června 2003 v pět hodin odpoledne se na náměstí ve slovenské Senici postavili ke slavnostnímu startu jezdci a posádky druhého ročníku cross country rallye Baja Slovakia 2003. Do závodu odstartoval závodníky několikanásobný účastník marathonu Paříž-Dakar jezdec dakarského kamionu Tatra Tomáš Tomeček.

Fotogalerie

Jezdecké umění v písčitých terénech na Záhorie předváděly jezdci slovenských a českých týmů. Na start letošního dálkového marathonu se postavila padesátka posádek. Složení startovního pole bylo přinejmenším zajímavé. Mezi účastníky v kategorii automobilů bylo možné sledovat loňského vítěze, posádku Miroslav Říš a Milan Kubina s vozem Jeep Cherokee, dakarského čtyřkolkáře Josefa Macháčka na místě kopilota dieselového Nissanu ve třídě T1, který řídil další účastník letošního Dakaru Jiří Přibyl, na trati zářil červený Nissan Navaro manželů Bohumila a Hany Burdových, Libor Mejznar a Jindřich Štolfa s vozem Land Rover Defender. Roli jednoho z favoritů v hodnocení CCR mistrovství ČR potvrdil Miroslav Zapletal a Přemysl Korejs s vozem Suzuki Jimmi, za nimi na druhém místě Viktor Chytka a Karel Šopa s Mitsubishi Pajero. Třetí se umístili manželé Burdovi s Navarou .

Fotogalerie

Křest nového speciálu pro dálkové marathony, vůz Isuzu Vehicross TRW racing teamu, pronásledovala technická závada předního náhonu. Posádka Josef Kakrda a Petr Stárek nakonec předčasně odstoupila ze závodu. „S novým vozem jsem velmi spokojen. Hluboké a písčité terény vozu vyhovují. Motor šlape jak hodinky. Je škoda, že nás závada vyřadila, je tu skvělý, náročný terén pro nejtěžší testování techniky a to jsme před dalším závodem chtěli využít“. Říká na adresu svého vozu Josef Kakrda.

Fotogalerie

Zajímavou podívanou přinášela i kategorie endura. Neměla sice nejširší zastoupení, ale výkony jezdců přiváděli diváky do varu. Favorizovaného Davida Pabišku z SP Moto Bohemia racing teamu nahradil po defektu na prvním místě jeho týmový kolega Petr Polák (KTM). Ten ve svém křtu na dálkovém marathonu zářil a předvedl divákům parádní, dravou jízdu. V koncovém účtování si navíc zaslouženě odnesl pohár vítěze. V této kategorii bylo též vidět jezdce, motoristického novináře a dakarského zpravodaje Ivo Kaštana. Ivo sedlá Hondu 400XR za Marron racing team, předváděl vyrovnanou jízdu zkušeného marathonského jezdce. V kategorii enduro obsadil Kaštan čtvrté místo za Janem Veselým na druhém a Igorem Gadžem (oba KTM) na třetím místě.

Fotogalerie

Nejmladšího účastníka startovního pole bylo možné sledovat v kategorii ATV. Svoji čtyřkolku přivedl do cíle za velkých ovací na čtvrtém místě dvanáctiletý Miloš Balcar. Třídu ATV vyhrál Ivo Řehák před Jiřím Francem a Danielem Hirtelem.

Fotogalerie

Letošní Baja Slovakia nepřivedla na start maximální počet jezdců. Tento fakt vyplívá zřejmě ze skutečnosti, že podmínkou startu v tomto náročném závodě je i licence jezdce, stroje pak musí splňovat náročné technické podmínky podle FIM a FAS. Baja Slovakia je do budoucna aspirantem na zařazení do evropského seriálu dálkových marathonů Baja Challenge o čemž svědčí obtížnost a koncepce celé soutěže. Právě i z důvodu srovnání tratě s dalšími podniky nastoupila do startovního pole posádka německých kolegů z Baja Deuschland s ostrým vozem Mitsubishi Pajero V60.

Fotogalerie

Pískové tratě jsou pravidelně přípravným polygonem i pro jezdce dakarských kamionů. Zkušenosti nasbírané v okolí Senice již mockrát ocenili posádky kamionů Tatra, jezdci Karel Loprais i Tomáš Tomeček. Právě obtížnost tratí, hluboké pískové podloží, náročnost jejich zdolávání ocenili všechny posádky a jezdci stejně tak, jako diváci, kterých se kolem závodu sešla celá řada. autor: Dakar.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3843807
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
391
3821
391
41029
75031
3494125

Vaše IP: 54.234.0.2
Server : 2018-01-22 03:29:12

Back to Top