08.jpg

Cross country rallye 2003

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek Jablonec nad Nisou/ Startem v seriálu „Baja“ Josef Kakrda otevírá svou účast na světovém šampionátu. Jablonecký TRW Tuareg Racing team do ní vstoupí startem na Baja Deutchland 19. – 22. června 2003. Ještě před tím se tým zůčastní volného závodu Baja Slovakia v termínu 6. – 8. června 2003. Tento závod je pro tým zajímavou přípravou před vlastním vstupem do světového šampionátu.

Fotogalerie

Josef Kakrda "kamufláž" svého vozu stále ještě tají... přeci jen se naší redakci podařilo poodhalit "záclonku" jeho kuchyně.

Fotogalerie

Slovenské terény využívají pro testování svých strojů i ti nejlepší jezdci české závodní špičky. Jsou známé svými povrchy a rozmanitostí, hluboký písek střídají tvrdé pisty. Svým charakterem se tak velmi přibližují tratím světového šampionátu.

Fotogalerie

Josef Kakrda, který bude nový vůz pilotovat, jméno svého copilota zatím nechce prozradit. "Jednám s člověkem, kterého automobilová veřejnost zná. Jestli to vyjde, bude to bomba," slibuje jablonecký jezdec.

Fotogalerie

Při mé poslední návštěvě měl už nový speciál ISUZU VEHICROSS za sebou první kilometry testování. „Vše je v pohodě, šlape jako hodinky“, chválil svůj vůz Josef Kakrda. „Letí jako blesk a tak mu musím trochu ubrat, no pak už zbývá jen opravdu pár maličkostí a trochu kosmetiky“.

Fotogalerie

Terénní vůz Isuzu padl do oka Kakrdovi před několika lety na Dakaru. "Sériový typ jsme vylepšili o současnou závodní techniku a přidali pár vlastních uprav a zlepšení, počítače, nové pevnostní materiály typu kevlar či dural."

Fotogalerie

Při soutěžích Kakrda působí nejen jako jezdec, ale zároveň jako technický poradce frýdlantské firmy TRW Lucas. "Otestuje naše komponenty v extrémních podmínkách, které bychom jinak museli simulovat v zahraničních laboratořích," vysvětluje zástupce firmy.

Fotogalerie

Každý start a každý závod má svá úskalí a každý podnik je jiný. To Josef Kakrda, který má s jízdou v těžkých terénech bohaté zkušenosti, dobře ví. Pětkrát startoval s kamionem LIAZ na nejtěžším závodě světa Rallye Dakar, má za sebou velké úspěchy; vítězství v Evropském šampionátu v trialu, vítězství na Rallye Faraonů, výborné umístění v dálkových marathónech seriálu Baja.

Fotogalerie

„Šance je pro všechny stejná“ říká o světové špičce závodníků Josef Karda, který v této skupině vedoucích jezdců bude obhajovat svou pozici a renomé. „Pro úspěch ale musíte mít velký kus závodnického štěstí, třeba píchnout jenom jednou, tam kde ostatní píchli dvakrát“, říká při loučení na poslední otázku o svých ambicích Josef Kakrda. autor: Harri, Dakar.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
118
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3843795
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
365
3821
365
41003
75031
3494099

Vaše IP: 54.234.0.2
Server : 2018-01-22 03:23:16

Back to Top