02.jpg

Cross country rallye 2003

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Javorník/Dakar.cz Spolek příznicvů Off Road Javorník uspořádal tento víkend již pátý ročník oblíbeného závodu majitelů terénních vozů. Na slavnostní start ve městě Javorník se postavilo celkem 15 posádek z celé České republiky. Redakce Dakar.cz přijala pozvání změřit své dovednosti s ostřílenými borci. A tak se na pod obloukem objevil i redakční vůz Jeep Cherokee. On-line vstup ze závodiště/sobota 20.00 hod. Teď už nám je hej..,sedíme ve vyhřátém pokoji, za sebou máme hrnek horkého čaje a konečně suché oblečení. Od samého rána totiž vydatně prší a tak na nás není jedinné suché nitě. Samotný závod začal rychlostní zkouškou do které byl vložen hod oštěpem a střelba ze vzduchovky. Nesplnění těchto úkolů bylo značně penalizováno a tak časovka nebyla o rychlosti projeté tratě ale o zručnosti řidiče a navigátora.

Následovala náročná trialová vložka. Již první vozidlo naznačilo, že nebude vůbec jednoduchá. Posádka vozu č. 4 hájící barvy brněnské firmy MIDOS zde nejen nedojela, ale navíc i zničila kardanovou tyč a zadní diferenciál. Mezi úspěšnými vozy nechyběl ani náš vůz se smíšenou posádkou Tomáše a Oli. Další trialová vložka odhalila skryté vady našich soupeřů a závodní pole se snížilo o další vůz, na kterém odešla spojka.

Další sekce se nesla ve znamení jízdy zručnosti. Jízda do kopce na čas, ale pozpátku. Nevyhrává však nejrychlejší, ale nejpomalejší. I tady sbíráme cenné bodíky do celkového hodnocení, kde se pohybujeme na třetím místě. Jelikož však přestalo pršet, hlavní rozhodčí Oldřich Janků rozhodl o vložení poslední vložky. Jízda opět pozpátku, nyní však vítězí nejrychlejší. Po prvním dni závodu odstoupily celkem tři posádky, z nichž dvě se pravděpodobně opět navrátí na start nedělního pokračování po opravě spojky a převodovky.

Veškeré informace z historie pořádání závodů Off Road - Zálesí najdete na www.janku.cz

autor: Tomáš Uruba

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840682
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
508
3463
9407
33221
75031
3486317

Vaše IP: 54.83.81.52
Server : 2018-01-19 06:55:58

Back to Top