06.jpg

Cross country rallye 2002

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Celý článek Sezona 2003 se blíží, a tak nás zajímalo v jakém stavu je příprava vozu Isuzu Vehicros Josefa Kakrdy. Jeho "Tajná zbraň" je již téměř na konci přípravy. "Technicky je auto připravené, motor je na závěrečném ladění, stejně tak podvozek a zdá se, že auto chodí jak hodinky", říká Kakrda o stavu příprav. "Tento týden bude hotový lak a v nejbližší době pak celý design vozu pro nadcházející sezonu".

Fotogalerie

Foto z příprav: březen 2002

Kakrda připravil zcela nový vůz vybavený celou škálou novinek. Mezi zajímavosti patří například centrální podhušťování a dohušťování všech kol. O všech o úpravách zatím nechce příliš mluvit. Co je však potěšující, příprava směřuje k účasti na celém seriálu závodů Mistrovství světa v marathonských terénních soutěžích automobilů a motocyklů. "Je to technická bomba, těším se na to až bude auto na technických přejímkách, asi se budou technici divit". Říká Kakrda o svém stroji. "Věřím, že se celá příprava vozu promítne do dobrých výsledků a dostaví se kvalitní umístění na špici. Všichni Ti, kdo mi stále drží palce, včetně sponzorů, by si to zasloužili.

Fotogalerie

Foto z příprav: březen 2002

Prvním závodem, kde auto ostře otestuje bude Italian Baja 2003, které se zúčastňuje každoročně řada známých světových i českých jezdců a posádek. V minulosti se zde představila celá špička: Jutta Kleinschmit, Andrea Mayer, Jean Louis Schlesser, Servia, Fontenay, De Mevius... Prostředí Josef Kakrda dobře zná z předchozích let, a tak bude pravděpodobně velmi zajímavé tento jeho vstup do sezóny sledovat. Naše redakce bude na místě a opět budeme přinášet podrobné zpravodajství.

Fotogalerie

Foto z příprav: 13.1.2003

Josef Kakrda se vlastním úpravám vozů věnuje již řadu let. Jeho firma Tuareg Racing z Jablonce nad Nisou má více jak desetiletou praxi, vždyť Tuareg byl založen již v roce 1992 právě závodním jezdcem Josefem Kakrdou, členem posádky úspěšného továrního týmu LIAZ, s kterým se zúčastňoval rallye Paříž-Dakar. Firma Tuareg kromě vlastní závodní činnosti svoji oblast působnosti úspěšně rozvinula i v dalších oblastech úzce spojených s motorismem. Společnost se zabývá stavbou a výrobou závodních, asistenčních a expedičních vozů. Na zakázku vyrábí speciální střešní systémy, převážně na vozy 4x4. Dále provádí na vozech veškeré úpravy vč. tuningu silničních motorových vozidel. Před letošním Dakarem se dílna Josefa Kakrdy úspěšně podílela i na přípravě vozu Nissan Pickup posádky Jiří Přibyl, Milan Zajíček, Petr Novotný, pro který připravil a ladil tlumení jejich novinářského vozu.

Fotogalerie

Foto z příprav: 13.1.2003

Kde můžete vidět "Tajnou zbraň" Josefa Kakrdy? Tisková konference firmy TRW Termín: 5.3.2003 10hodin Místo: Sychrov Hosty tiskové konference budou: Ing. Vladimír Veselý – generální ředitel závodu TRW LUCAS Autobrzdy Frýdlant v Čechách Vojtěch Zákoucký – TRW LUCAS Autobrzdy Frýdlant v Čechách Tomáš Vojtěch – závodník týmu TSV TOTAL Rally Sport Štěpán Vojtěch - závodník týmu TSV TOTAL Rally Sport Štěpán Palivec - závodník týmu TSV TOTAL Rally Sport Michal Ernst - závodník týmu TSV TOTAL Rally Sport Tomáš Pochop – manager týmu TSV TOTAL Rally Sport Petr Polák – manager a závodník SP MOTO BOHEMIA Racing týmu David Pabiška – závodník SP MOTO BOHEMIA Racing týmu Jan Kvasnička - závodník SP MOTO BOHEMIA Racing týmu Josef Kakrda – Tuareg racing Program: Plán TRW o podpoře sportovních týmu v letošním roce Plán jednotlivých týmů, jezdců pro tento rok Doplnění programu: Možnost natočení(vyfocení) připravených automobilů a motocyklů pro sezónu 2003 Petr Stárek, Dakar.cz

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3840101
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
2453
1951
7889
31703
75031
3484799

Vaše IP: 54.163.39.19
Server : 2018-01-18 12:20:54

Back to Top