03.jpg

Cross country rallye 2002

wvef.org
спасибо ivideosoft.com

Dějištěm rallye Berlín - Wroclaw budou mimo jiné vojenské prostory v západním Polsku, kde českou pragovku prověří extrémní podmínky. Liberec - Do těžkých terénů plných písku a bahna se včera z Liberce vydal Praga Truck Trial Team. Od soboty startuje na prestižní off road rallye Berlín - Wroclaw 2002. „Je to malý Dakar,“ přirovnává soutěž ke slavnému závodu pilot Pavel Cacák. „V Česku se o něm zatím moc neví, ale v západní Evropě je velice populární. Vysílá ho i Eurosport.“

Soutěžní nákladní vůz Praga UV 80 má za sebou řadu startů na evropských i domácích soutěžích v truck trialu. Na rychlostní soutěž se vydává poprvé, stejně jako posádka. Tu kromě pilota tvoří navigátorka Jana Víchová a mechanik Martin Sviták. Rallye Berlín - Wroclaw, v německém originále Berlin - Breslau, startuje v sobotu 22. června na olympijském stadionu v Berlíně. Cíl je v neděli 30. června v polské Vratislavi. Účastníky čeká trasa o délce zhruba 2 500 kilometrů, která je rozdělena na sedm etap. Podstatná část tratě vede rozlehlými vojenskými prostory v západním Polsku. „Bude to úžasné. Čeká nás tam úplně všechno - písek, bahno i lesy. Nikde žádný hotel, budeme spát ve spacáku,“ maluje si Pavel Cacák.

Rallye Berlín - Wroclaw se letos jede už po osmé. V loňském roce v soutěži startovalo 70 motocyklů, 55 osobních vozů a 25 nákladních vozů. „Tolik kamionů na žádné podobné soutěži s výjimkou Dakaru nestartuje,“ tvrdí navigátorka Jana Víchová. Řidič Pavel Cacák doposud sbíral zkušenosti v truck trialu. Od roku 1994 startuje na evropských truck trialových soutěžích a dvakrát se stal mistrem Evropy. Od roku 2001 je profesionálním truck trialovým jezdcem, jediným v republice. Nákladní vůz Praga UV 80 je českým výrobkem s německým motorem o výkonu 180 koní. „Je to sériové auto. Výkonem se nemůže rovnat s tatrovkou Karla Lopraise. Ale na téhle rallye nepůjde ani tak o rychlost jako o chytrost,“ uvažuje Pavel Cacák. Praga Truck Trial Team má ambice umístit se na rallye Berlín - Wroclaw do desátého místa. Hlavně však dokončit závod, který byl v minulosti pro nejednu posádku odrazovým můstkem například k rallye Paříž - Dakar. „Koho by Dakar nelákal. Ale to stojí obrovské peníze. Počítám tak minimálně šest milionů plus auto,“ říká Cacák. Pragovácký tým má přitom na celou sezonu rozpočet dva miliony. Praga Truck Trial Team má sídlo v Děčíně. Liberec je jednou ze základen týmu. „Máme tady sponzora a lidi, kteří nám pomáhají,“ říká navigátorka Jana Víchová.

Autor: MICHAEL HAVLEN

Magazín Racing Life

Jezdci a týmy

 

 
 

 

 

 

Partneři

Návštěvníci
117
Články
2440
Odkazy
39
Počet zobrazených článků
3838035
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
86
1478
3571
27385
75031
3480481

Vaše IP: 54.196.135.90
Server : 2018-01-17 00:36:08

Back to Top